131019098
31 Ekim 2020, Cumartesi

ERTÜRK, "YERLİ OTOMOBİL PROJESİNİ GÖNÜLDEN DESTEKLİYORUZ”

30 Aralık 2019, Pazartesi 06:20

     


Yerli Otomobil Tanıtım Programına katılan Aliağa Ticaret Odası (ALTO) Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Ertürk, Türkiye'nin Otomobili Projesini gönülden desteklediklerini belirterek, “Projede emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Ülkemiz ve milletimiz için hayırlı olsun." dedi.

Aliağa Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Ertürk, Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) tarafından geliştirilen Türkiye’nin yerli otomobilinin Gebze’deki "Bilişim Vadisi"nde düzenlenen tanıtım programına katıldı. Başkan Ertürk, Aliağa Ticaret Odası'nın üst kuruluşu olan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB)’nin de içinde yer aldığı TOGG tarafından geliştirilen 2022 yılında üretimine başlayacak Devrim’den sonraki ilk yerli otomobil markamızın ön gösterimi heyecanına tanıklık etti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabinesi üyeleri, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, TOGG hissedarları, otomotiv endüstrisi, otomotiv tedarik sanayisi, iş dünyasının temsilcileri ile TOGG çalışanları ve yakınlarının katıldığı 2 bin kişilik bir davetli topluluğunun katıldığı Gebze’deki Bilişim Vadisi’nde düzenlenen "Yeniliğe Yolculuk Buluşması” tüm Türkiye’ye gurur yaşattı.

"Türkiye’mize hayırlı olsun”

Yerli otomobil ile ilgili değerlendirmede bulunan Aliağa Ticaret Odası Başkanı Ömer Ertürk, "Türkiye’nin 60 yıllık yerli otomobil özlemini gidermek ve milli otomotiv endüstrisinin dönüşümüne öncülük etmek, aynı zamanda ilk küresel markası olmak amacıyla kurulan Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG)'nun Türkiye'nin Otomobili Projesini gönülden destekliyor, yerli otomobilin üretiminde emeği geçen başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a, Birlik Başkanımız Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu'na ve projede emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Ülkemiz ve milletimiz için hayırlı olsun" dedi.

(VOLKAN GÜNDÜZ) 
Son Eklenen Haberler