131019098
29 Temmuz 2021, Perşembe

aliagasemtpazari.com HİZMETLERİNİ SONLANDIRACAK

30 Aralık 2020, Çarşamba 07:06

     


9 ayda 80 bin siparişi Aliağalıların adresine ulaştıran aliağasemtpazari.com, hizmetlerini bugün itibariyle (30 Aralık 2020) sonlandıracak.

Aliağa Belediyesi bünyesinde hizmet veren aliagasemtpazari.com, son dönemlerde hayata geçirilen kısıtlamalarda, gıda satışı yapan işletmelerin muaf tutulması, bu sayede vatandaşın gıdaya ulaşmasında sorun yaşanmaması nedeniyle çalışmalarını 30 Aralık 2020 tarihi itibariyle sonlandırıyor. Aliağa Belediyesi, 65 yaş üstü, engelliler ve hastalar gibi kısıtlı grupların alışverişlerine Hilal Masa (Alo 153) aracılığı ile destek vermeye devam edecek. Nisan ayında kurulan aliagasemtpazari.com, 80 Bin siparişi Aliağalıların adresine ulaştırdı. Kısıtlamalarda özellikle 65 yaş ve üzeri vatandaşlar ile engelli vatandaşlara hizmet vermek için kurulan aliagasemtpazari.com, yerel üreticiye de destek oldu.

İçişleri Bakanlığı, koronavirüs tedbirleri kapsamında yayımladığı genelgeler ile hafta sonları ve belirli günlerde sokağa çıkma kısıtlaması uygulamaya devam ediyor. Yayımlanan genelgeler gereği market, manav, fırın, kasap, bakkal gibi esnaf ve adrese kadar hizmet veren online alışveriş siteleri gibi gıda satışı yapan işletmeler kısıtlamalardan muaf tutularak hizmete devam ediyor. Kısıtlamalardan muaf olan Aliağa’da birçok esnaf da kısıtlamalar süresince hizmet vermeye devam ederken siparişleri kapıya kadar ulaştırıyor. Alınan tedbirlerle vatandaşın temel gıda ürünlerine ulaşımında bir sıkıntı yaşanmıyor. Vatandaşın gıdaya erişimindeki sıkıntıların ortadan kalkmasıyla birlikte aliagasemtpazari.com da hizmetlerini 30 Aralık 2020 tarihi itibariyle sonlandıracak.

(DERYA SÜNER)  
Son Eklenen Haberler