131019098
19 Ocak 2021, Salı

“30 AĞUSTOS ZAFERİ ULUSAL ONURUMUZDUR”

31 Ağustos 2019, Cumartesi 06:26

     


30 Ağustos Zafer Bayramı Aliağa’da bir dizi etkinlikle kutlandı. Resmi tören sonrasında konuşan ADD Aliağa Şube Başkanı Erol Ertürk, “30 Ağustos zaferi ulusal onurumuzdur” ifadelerini kullandı.

30 Ağustos Zafer Bayramı Aliağa’da biz dizi etkinlikle kutlandı. Cumhuriyet Meydanı’nda yapılan etkinliklere katılan Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Aliağa Şube Başkanı Erol Ertürk ve üyeleri resmi törenin ardından meydanda bulunan Mustafa Kemal Atatürk Anıtı’na çiçek bıraktı. Anıtın önünde bir basın açıklaması yapan Başkan Erol Ertürk, “30 Ağustos Zafer Bayramımızın 97. yıl dönümü ulusumuza kutlu olsun. Bu şanlı günün yıl dönümünde, başta kurtarıcımız ve kurucumuz Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere, vatan ve millet uğruna şehit olanları, demokrasimiz ve cumhuriyetimiz için canlarını feda edenleri rahmet, minnet ve saygıyla anıyoruz. Biliyoruz ki Büyük Zafer’in 97. yıl dönümünde, Milli Mücadele ile kazandığımız değerlerin çoğunu kaybettik. Kurgulanmış siyaset eliyle yaratılan algı operasyonlarıyla rejim dönüştürülmüş, demokrasiden ve parlamenter sistemden vazgeçilerek hukukun üstünlüğü yok edilmiş ve çağ dışı bir yönetim anlayışına teslim olunmuştur. Biliyoruz ki geçmişte emperyal kuvvetlerin silahlı unsurlarıyla başaramadığını, bugün, ne yazık ki uluslararası şirketler planlı bir şekilde yapar hale gelmiştir. 30 Ağustos zaferi ulusal onurumuzdur.” Şeklinde konuştu.

“30 Ağustos emperyalizme atılan bir büyük tokattır”

Atatürk Devrimlerinden bahsederek sözlerine devam eden Ertürk, “Milli Mücadeleden doğan, onurlu ve milli duruşu sağlayan, ulusumuzu yok olmaktan kurtaran, milletimize uygar dünyanın kişilikli parçası olmanın önünü açan, anti emperyalist ve anti kapitalist bir ideolojidir. Hem ulusal hem de evrenseldir. Bundan rahatsız olan güçler öncelikle ulus devletimizi hedef almıştır. İşbirlikçi ve taşeron siyasi zihniyet milletimizi ayrıştırmış, zenginliklerimizi yok etme çabasına girmiştir. Atatürkçü Düşünce Derneği; yaşadığımız sorunların farkındadır, nedenlerinin de bilincindedir. Büyük Atatürk’ün eşsiz manevi liderliğinde Yeniden Milli Mücadele ruhuyla yolumuza devam etmekteyiz. 30 Ağustos emperyalizme atılan bir büyük tokattır. Her 30 Ağustos emperyal güçlere ve işbirlikçilerine karşı yeni zaferlerin müjdecisidir. Büyük Zafer Bayramımız Kutlu Olsun.” İfadelerine yer vererek konuşmasına son verdi.

(DERYA SÜNER)  
Son Eklenen Haberler