131019098
22 Ocak 2021, Cuma

KAYMAKAM TEKİN'E VEDA ETTİLER

31 Ağustos 2019, Cumartesi 06:24

     


Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile Aliağa Kaymakamlığına atanan Başakşehir Kaymakamı Kazım Tekin için veda etkinliği düzenlendi.

Aliağa Kaymakamlığına atanan Başakşehir Kaymakamı ve Nevşehirli Bürokratlar ve İşadamları Derneği (NEVBİAD) Başkanı Kazım Tekin için veda etkinliği düzenlendi. NEVBİAD üyelerinden işadamı Fazıl Çekirdekçi'nin ev sahipliğinde Florya'da bir restoranda düzenlenen etkinliğe, Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan, Fenerbahçe Yüksek Divan Kurulu Başkanı Vefa Küçük, Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Arif Parmaksız'ın yanı sıra çok sayıda iş adamı ve bürokrat katıldı. Aliağa Kaymakamlığı görevine atanan Kazım Tekin, 9 yıl 2 aydır İstanbul'da farklı görevlerde bulunduğunu belirterek, kısa süre içerisinde yeni görevine başlayacağını söyledi.

Kazım Tekin kimdir?

Nevşehir Avanos'ta 1963'te yılında doğdu. İlkokulu Avanos Paşalı Köyü'nde, ortaokul ve liseyi Kayseri’de okudu. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü'nden 1987 yılında mezun oldu. Yüksek Lisans öğrenimini Gazi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü'nde ve Exeter Üniversitesi (İngiltere) Public Administration (Kamu Yönetimi) Bölümleri'nde tamamladı. 2005 yılında Amerika’da üç haftalık Federal Hükümet ve Eyalet Hükümetleri konulu Uluslararası Liderlik Programı'na katıldı. Yine aynı yıl Tayvan’da bir ay süreli "Ülke Kalkınması" konulu eğitim programına katıldı. 1989-1992 yılları arasında Kaymakam Adaylığı stajını tamamladı. 1990-1991’de İngiltere’de meslek stajı yaptı. Sırasıyla Adana ili Feke Kaymakamlığı, Elazığ ili Karakoçan Kaymakamlığı, Bitlis Vali Yardımcılığı, Kastamonu ili Tosya Kaymakamlığı, Ankara ili Kazan Kaymakamlığı, Ankara ili Haymana Kaymakamlığı, İstanbul Vali Yardımcılığı, İstanbul Başakşehir Kaymakamlığı görevlerinde bulundu. Evli olan Kazım Tekin iki çocuk babası.

(HABER MERKEZİ)  
Son Eklenen Haberler