14 Haziran 2024, Cuma

Yılmaz, hakkındaki iddialara açıklık getirdi

31 Ekim 2022, Pazartesi 06:07

     


Aliağa Tüpraş Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Ebru Yılmaz, soruşturma geçirdiği ve görevden alınacağı iddialarına açıklık getirdi.

Aliağa Tüpraş Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Ebru Yılmaz, soruşturma geçirdiği ve görevden alınacağı iddiaları ile ilgili açıklamalarda bulundu. Yılmaz, süreci başından sonuna Aliağa Ekspres’e anlattı. Normalde halk eğitim merkezi müdürlüklerinin kurs denetimlerine giderken kullanılması için birer aracının olduğunu ifade eden Ebru Yılmaz, “Ancak Aliağa Tüpraş Halk Eğitimi Merkezi’nin böyle bir aracı yok. Daha önce Aliağa’daki köy ve mahallelerde bu kadar kurs açılmamış, doğru düzgün ilgilenilmemiş, ben bütün uzak mahallelerin hepsinde kurslar açtım. Kurumda böyle bir araç olmadığı için ben de Aliağa Tüpraş Halk Eğitimi Merkezi Müdürü olduğum günden bu yana bu kursları denetlemeye giderken, daha önceleri ilk iki yıl şahsi aracım vardı ve onunla gidip geldim. Bunu kurumdan hiçbir ödenek talep etmeden yaptım.” Dedi.

“Her şey yasal ve belgeli”

1,5 yıldır şahsi aracının olmadığını, o nedenle Okul Aile Birliği ile oturup araç sorununu çözmek için yasal çerçevede ne yapabileceklerini konuştuklarını anlatan Aliağa Tüpraş Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Ebru Yılmaz, “Zaten yakın mahallelerdeki kurslara ben kendi imkanlarımla gidiyordum. Uzak mahallelere gidebilmek için de bir karar aldık ve her şey yasal olsun istedik. Tutanak defterine kararımızı aldık. Uzak mahallelere ticari taksi ile gidilmesine karar verdik. Araştırma yaparak en uygun fiyatı veren, normal ücret tarifesinden daha ucuza bir ticari taksi ile anlaştık. Ticari taksiyi her kullanışımızda faturamızı alıp nereye gidildiğini yazdık. Her şey yasal ve belgeli. Ben Karşıyaka’dan İZBAN ile her gün Aliağa’ya geliyorum. İZBAN istasyonunda indiğimde kuruma yürüyerek geliyorum. Bir kez bile şahsi olarak ticari taksi çağırmadım.” ifadelerini kullandı.

“Usul hatasından dolayı ceza aldım”

Kendisi hakkında CİMER’e ticari taksiyi şahsi işlerinde kullandığı yönünde şikayette bulunulduğunu ifade eden Yılmaz, “Bunun üzerine soruşturma başlatıldı ve konuyu incelemek üzere müfettiş gönderildi. Gelen müfettiş yaptığı incelemeler sonucunda herhangi bir yolsuzluk yapılmadığını gördü. Ancak usul hatası olduğunu, alınan kararın İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden onaylatılması gerektiğini söyledi. Bizim tek hatamız bu. Ancak daha önce görev yaptığım kurumlarda böyle bir şeyle karşılaşmadığım için bunun böyle yapılması gerektiğini bilmiyordum. Usul hatası yaptığım için kınama cezası ve bir de ticari taksiye verilen ücretlerin geri ödenmesi yönünde ceza aldım. Ben de yasal faiziyle bu ücreti ödedim ve bu konu kapandı. Ancak ben bu cezayı aldıktan sonra bunu büyüttüler. Oysa müfettiş raporunu okusalar işin aslını öğrenecekler. Benim ticari taksiyi sadece kurs denetimlerine giderken kullandığımı görecekler. Birçok basın kuruluşunda bu konu abartıldı. Konunun aslını bilenler bana destek oldu. Şu an bir sıkıntı yok ve görevimin başındayım.” Diye konuştu.

(VOLKAN GÜNDÜZ)  
Son Eklenen Haberler