25 Haziran 2024, Salı

‘Bebek ve Çocuk Kütüphanesi’ kurulacak

7 Eylül 2023, Perşembe 06:55

     


Aliağa Belediye Meclisi Eylül ayı Olağan Toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda, Aliağa Spor ve Yaşam Merkezi içerisinde, 600 metrekarelik bir alana ‘Bebek ve Çocuk Kütüphanesi’ kurulması amacıyla Kültür ve Turizm Bakanlığı’na tahsis işlemleri için Başkan Acar’a yetki verilmesi kararlaştırıldı.

Aliağa Belediye Meclisi Eylül ayı Olağan Toplantısı, Belediye Başkanı Serkan Acar yönetiminde, iki birleşim halinde gerçekleştirildi. Toplantıda 16 madde oylamaya sunuldu. Oylama öncesi, meclis üyeliğinden istifa eden Hakan Turan’ın yerine Murat Soysal’ın görev yapacağının bilgilendirmesi yapıldı. Belediye Meclis Salonu’nda 1 Ağustos 2023 tarihli meclis tutanağının okunup onaylanmasıyla başlayan toplantı, gündem dışı ve başkanlıktan gelen önergeler ile komisyondan gelen raporların oylanmasıyla devam etti.

Hakan Turan’ın yerine geçecek komisyon üyeleri seçildi

Başkanlıktan gelen önergeler kapsamında imar planı değişikliği ve kiralamalar yer alırken üyelikten istifa eden Hakan Turan’ın yerine İmar Komisyonu’na Mehmet Çelik, Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Komisyonu’na ise Savaş Dağdeviren seçildi. Aliağa Spor ve Yaşam Merkezi içerisinde 600 metrekarelik bir alana ‘Bebek ve Çocuk Kütüphanesi’ kurulması amacıyla Kültür ve Turizm Bakanlığı’na tahsis işlemleri için Başkan Serkan Acar’a yetki verilmesini içeren maddenin kabulüne oy birliği ile karar verildi.

Ek bütçe ile ilgili önergeler oy çokluğuyla kabul edildi

Gündem dışı önerge olarak meclise sunulan ek bütçe ile ek bütçeye karşılık gösterilmek üzere gayrimenkul satışı, Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edildi. Yapılan ikinci oturumda her iki maddenin de komisyondan geldiği şekliyle kabulüne oy çokluğu ile karar verildi. Bir sonraki meclis toplantısı, 3 Ekim 2023 Salı günü, saat 18.00’de yapılacak.

(HABER MERKEZİ) 
Son Eklenen Haberler