5 Ağustos 2020, Çarşamba

ÜLKÜ OCAKLARI’NDAN ‘VATAN YAHUT SİLİSTRE’

12 Eylül 2019, Perşembe 06:26

     


Aliağa’da Ülkü Ocakları tarafından "Vatan Yahut Silistre" adlı tiyatro oyunu sahnelendi.

"Vatan Yahut Silistre " adlı tiyatro oyunu Tüpraş Halk Merkezi’nde sahnelendi. Namık Kemal'in aynı adlı eserinden uyarlanan oyunu İzmir Ülkü Ocakları Başkanı Bekir Sıtkı Hastürk, MHP Aliağa İlçe Başkanı Abdurrahim Aydemir, Aliağa Belediye Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Mehmedali Özkurt, Türk Eğitim-Sen Aliağa Temsilcisi Ragıp Cerrahoğlu, Aliağa Ülkü Ocakları Başkanı Hüseyin Gencer, MHP İlçe Kadın Kolları Başkanı Nurten Yaşar ve vatandaşlar izledi.

Tiyatro oyunu öncesi konuşan İzmir Ülkü Ocakları Başkanı Bekir Sıtkı Hastürk, “Aliağamızı, böylesi bir kültürel faaliyet ile buluşturmuş olmaktan dolayı mutluyuz. Türk kültürüne aktarılan bu eserleri Ülkü Ocakları içerisinde izliyor olmak, izletici olmak bizim için gurur verici bir olay. İnşallah daha geniş kapsamlı daha büyük çalışmaya imza atmak hepimize nasip olur.” dedi.

Aliağa Ülkü Ocakları Başkanı Hüseyin Gencer ise sanat etkinliklerine önümüzdeki süreçte de devam edileceklerini, başarılı güzel etkinliklerle Aliağa’ya faydalı olacaklarını söyledi.

(NİMET ERGÜN)  
Son Eklenen Haberler