131019098
11 Ağustos 2022, Perşembe

TÜRKER ATİK, FELEK KLİBİ İLE TÜM DİJİTAL PLATFORMLARDA

12 Ekim 2021, Salı 06:30

     


İzmir’in sevilen bestekarı Türker Atik, bestesi kendisine ait olan Felek isimli şarkısı ile 11 Ekim tarihinden itibaren tüm dijital platformlarda yer aldı.

Geçmiş yıllarda İstanbul’da pop müzik alanında eserler veren Türker Atik, İzmir’de de Türk sanat müziği alanındaki çalışmalarıyla dikkat çekti. 2016 yılında kurduğu ve şefliğini üstlendiği “Avni Anıl Türk Sanat Müziği Korosu” ile başarılı konserlere imza atan Atik, sanat çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Bu bağlamda ilk single albümü “Felek” ile bütün dijital platformlarda dinleyicisiyle buluşarak müzik piyasasına hızlı bir giriş yaptı.

Duy müzik etiketi ile çıkan ve sözleri Benal Özçelik’e ait olan şarkının aranjörü Soner Ergün. Stüdyo çalışmaları sırasında İzmir’in değerli kanun sanatçısı Arif Gönüldaş ve gitarda Ersin Pazı enstrümanlarıyla katkıda bulundu. Yönetmenliğini Yasemin Mirahmetoğlu’nun yaptığı klip İnciraltı ve Balçova’da çekildi. Müzik piyasasının bugünkü ortamında üretilen eserlerin duyurulabilmesi için klip çekmenin şart olduğunu dile getiren Atik, “Bu ilk klibin ardından yeni sürprizlerimizle yine müzikseverlerle buluşmaya hazırlanıyoruz” dedi. Amaçlarının özellikle Türk Sanat Müziğini daha güncel tarzda yorumlayarak genç nesillerin de keyifle dinlemesini sağlamak olduğunu, bu anlamda işinin üstadı çalışma arkadaşlarıyla birlikte kısa zamanda çok yol almayı hedeflediklerini ifade etti.

(SERKAN SELİNGİL)  
Son Eklenen Haberler