13 Temmuz 2024, Cumartesi

ASEV TSM Korosu’ndan ‘Unutulmaz Şarkılar’

13 Haziran 2023, Salı 06:31

     


Aliağa Belediyesi Sanatevi’nin (ASEV) yıl sonu etkinlikleri kapsamında Türk Sanat Müziği (TSM) Korosu ‘Unutulmaz Şarkılar’ ile sahne aldı.

ASEV yıl sonu etkinlikleri TSM korosunun ‘Unutulmaz Şarkılar’ konseriyle son buldu. Dört gün süren etkinliklerde kursiyerlerin tiyatrodan dans ve enstrümantal gösterilerine, türkü şöleninden musiki ziyafetine kadar sahnelediği birçok sanatsal etkinlik Aliağalılara sanat dolu saatler yaşattı. Verdikleri her konserde sanatseverlerin gönlünde taht kuran TSM Korosu, sahne aldıkları Ulaş Bayam Açık Hava Tiyatrosu’nda dinleyenlerin kulaklarının pasını sildi. Şef Barış Doğan’ın sanat yönetmenliğindeki 60 kişilik dev koro konserine ‘Unutamıyorum’ isimli şarkıyla başladı. Şarkılarıyla dinleyenleri mest eden koronun solistleri, kimi zaman sergiledikleri solo performanslarıyla da alkış aldı.

Acar koristlerle birlikte söyledi

Konserde tüm şarkılara musikisever ile birlikte eşlik eden Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, son bölümde ‘Eski Dostlar’ isimli parçayı sahnede koristlerle yanyana söyledi. Türk sanat müziği sevenlerinin hayranlığını kazanan koristler, iki buçuk saat süren konser sonunda ayakta alkışlandı. Konser, koronun ve seyircilerin İzmir Marşı’nı hep bir birlikte söylemesiyle son buldu.

“Sanat günlerimizde birçok sürpriz bizlerle olacak”

Unutulmaz şarkılarla unutulmaz bir gece yaşadıklarını ifade eden Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, “Tüm koro üyelerimize, birbirinden değerli saz sanatçılarımıza, teknik ekibe, gecenin mimarı Barış hocamıza ve bizleri hiçbir zaman yalnız bırakmayan çok kıymetli sanatseverlerimize çok teşekkür ediyorum. Yaklaşan kurban bayramı öncesinde tüm vatandaşlarımızın kurban bayramını kutluyorum. Bayramdan hemen sonra Aliağa sanat günlerimiz de başlayacak. Konser, tiyatro gibi birçok sürpriz etkinlik bizlerle olacak” dedi.

(HABER MERKEZİ)  
Son Eklenen Haberler