29 Mayıs 2020, Cuma

“TARKEM MODELİNİN TÜRKİYE'YE ANLATILMASI GEREKİR”

16 Şubat 2019, Cumartesi 06:47

     


CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tunç Soyer, TARKEM’i (Tarihi Kemeraltı İnşaat Yatırım Ticaret A.Ş.) ziyaret etti. Soyer, TARKEM modelinin Türkiye’ye anlatılması gerektiğini vurguladı.

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tunç Soyer, TARKEM'i ziyaret etti. Tarihi Abacıoğlu Hanı'nda TARKEM (Tarihi Kemeraltı İnşaat Yatırım Ticaret A.Ş) Yönetim Kurulu ile bir araya gelen Soyer, bugüne kadar yapılan çalışmaları ilgiyle dinledi. Kemeraltı'nın İzmir için çok önemli bir hazine olduğunu dile getiren başkan adayı, yapılan çalışmaların çok değerli olduğunu ve bu modelin sonuna kadar desteklenmesi gerektiğini belirtti.

“İzmir için olağanüstü güzel bir iş yapıyorsunuz”

TARKEM'in İzmir için çok iyi bir örnek olduğunu belirten Tunç Soyer; "Bu yapı asıl Türkiye için çok iyi bir örnek. Hangi siyasi düşünceye sahip olunursa olunsun, bizi bir birimize bağlayan sebepler söz konusu olduğunda nasıl bir araya gelinebileceğini görebildiğimiz bir oluşum. Bu oluşum Türkiye'ye anlatılması, destek verilmesi gerekir. İzmir için olağanüstü güzel bir iş yapıyorsunuz. İzmir'in geleceği için çok önemli bir yatırım bu ve biz de göreve gelirsek ilk iş bir tarih belirleyip sizlerle her ay düzenli olarak bir araya gelmeliyiz." dedi.

(ESİN ÇETİN)  
Son Eklenen Haberler