131019098
28 Ocak 2021, Perşembe

SES YARIŞMASININ SONUÇLARI AÇIKLANDI

21 Mayıs 2020, Perşembe 06:33

     


Aliağa Belediyesi’nin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında düzenlediği Liselerarası “Şarkını Söyle” Ses yarışmasının sonuçları açıklandı.

Aliağa Belediyesi tarafından düzenlenen yarışmaya 22 lise öğrencisi performanslarıyla katkı sağladı. Genç müzisyenler yarışmaya evlerinden çektikleri performans videolarını internetten göndererek katıldı. Cem Arar moderatörlüğünde gerçekleştirilen yarışmanın jürisi ise müzik ve eğitim alanında tanınmış isimler; Süheyla Çolak, Emre Oral Burç, Barış Doğan, Ali Hikmet Gökçen ve Hasan Üçer’den oluştu. 22 yarışmacı adayının katıldığı yarışmada birinciliği Şehit Gökhan Çakır Anadolu Lisesi öğrencisi Sudem Balki, ikinciliği Şehit Oğuz Özgür Çevik Anadolu Lisesi öğrencisi Elif Kutlar, üçüncülüğü ise Şehit Gökhan Çakır Anadolu Lisesi öğrencisi İrem Nur Ürem kazandı.

Yarışmada dereceye giren liseliler ödüllendirildi

Yarışma birincisi Sudem Balki Dizüstü Bilgisayar, ikinci Elif Kutlar Ipod, üçüncü İrem Nur Ürem ise taşınır hoparlör hediyelerinin sahibi oldu. Yarışmaya katılan tüm öğrencilere 2020-2021 eğitim öğretim yılında Aliağa Belediyesi Sanat Evi (ASEV) bünyesinde seçecekleri bir kurs Belediye tarafından katılım ödülü olarak verilecek. Ayrıca yarışmaya katılan genç müzisyenlerin, Belediye tarafından düzenlenecek çeşitli müzik projelerinde sahne alabileceği duyuruldu.

(DERYA SÜNER)  
Son Eklenen Haberler