131019098
26 Mayıs 2024, Pazar

Çilek tadında festival

23 Mayıs 2023, Salı 06:50

     


Menemen Belediyesi’nin ‘Çilek Tadında Festival’ sloganıyla 13’üncü kez düzenlediği Emiralem Çilek Festivali, Menemen, İzmir ve Türkiye’nin dört bir yanından binlerce vatandaşı bir araya getirdi.

Menemen Belediyesi tarafından Çilek Tadında Festival sloganıyla düzenlenen Emiralem Çilek Festivali, coşkulu kalabalığa ev sahipliği yaptı. Emiralem sokaklarına kurulan stantlarda üreticiler çilek ve çilekten elde ettikleri ürünlerin satışını yaparken, vatandaşlar da hem alışveriş yaptı hem de festival alanında yapılan etkinliklerle keyifli vakit geçirdi. Çocuklar için kurulan atölyeler minik ziyaretçilerden büyük ilgi görürken, Menemen, İzmir ve çevre illerden yüz binlerce ziyaretçi festivale katıldı. Festivalde tüketiciyle aracısız buluşma imkânı bulan Emiralem Çilek Üreticisi iki günde yaklaşık 80 ton çilek sattı.

Yarışmalar renk kattı

Festival kapsamında ‘En Güzel Çilek’, ‘En Güzel Çilekli Pasta’ ve 3 kategori de ‘En Güzel Tarla’ Yarışması düzenlendi. Yarışmada dereceye girenlere ödüllerini önceki dönem Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile Menemen Belediye Başkanı Aydın Pehlivan verdi. Ödül töreninde konuşan Aydın Pehlivan, “Üretmenin, alın terinin kıymetini yaşamış biri olarak belirtmek isterim ki üreticilerimizin refah seviyesini yükseltmek en büyük görevlerimizden biri. Baş tacımız olan çiftçilerimizin emekleri bizim için çok kutsaldır. Her biriniz düzenlemiş olduğumuz Çilek Festivalimize katılarak bizlere güç kattınız, onurlandırdınız. Hepiniz iyi ki varsınız. Bu işi azimle yürüten üreticilerimize teşekkür ediyor, daha nice bereketli yıllar diliyorum. Dereceye giren tüm yarışmacılarımızı ve bütün üreticilerimizi de canı gönülden kutluyorum” dedi.

Merve Özbey keyifli anlar yaşattı

Festivalin ikinci gününde sahneye çıkan Merve Özbey, çilek tadında geçen festivalin ziyaretçilerine keyifli anlar yaşattı. Aydın Pehlivan, konser sonunda sanatçı Merve Özbey ve konser alanını dolduran binlerle birlikte öz çekim yaptı. Pehlivan, tüm katılanlara ve festivalin başından sonuna destek veren herkese teşekkürlerini iletti.

(HABER MERKEZİ)  
Son Eklenen Haberler