22 Haziran 2024, Cumartesi

Çocuk tiyatrosu iki oyunla sahne alacak

23 Mayıs 2024, Perşembe 06:43

     


Aliağa Belediyesi Çocuk Tiyatrosu oyuncuları tarafından hazırlanan ‘Kayıp Yüzük’ ve ‘Aşağı Cümbüşlü’ isimli çocuk oyunları ASEV yılsonu etkinlikleri kapsamında ücretsiz olarak sahne alıyor. 

Aliağa Belediyesi Çocuk Tiyatrosu oyuncuları, yıl boyunca aldıkları oyunculuk eğitimlerini sahne ile taçlandırmaya hazırlanıyor. ASEV yılsonu etkinlikleri kapsamında sahne diyecek oyunlardan ilki olan ‘Kayıp Yüzük’ yarın (24 Mayıs Cuma) saat 19.30’da Aliağa Tüpraş Halk Eğitimi Merkezi’nde sahnelenecek.

‘Kayıp Yüzük’ (Oyunun konusu)

Kraliçe çok değerli elmas yüzüğünü kaybetmesiyle çalışanlarından şüphelenir. Etrafındaki insanlara iftira ve suç atan kraliçe öğütlenerek doğru davranışa yönlendirilir. Oyun, insanları suçlamamayı ve onlara iftira atmamayı öğütlüyor. Ayrıca oyunda insanları küçümsemenin yanlış bir davranış olduğu anlatılıyor.4 yıldır ALBET Çocuk Tiyatrosu’nda eğitimlerine aralıksız devam eden öğrencilerin sahneleyeceği oyun ücretsiz olup 8-16 yaş grubuna hitap ediyor. Oyunun yönetmenliğini ALBET Çocuk Tiyatrosu Eğitmeni Evrim Yaşar, yazarlığını Bülent Bingöl, dekor tasarımını ise Özgehan Alsoy yaptı.

Kahkahası hayat dolu insanların hikâyesi

ALBET Çocuk Tiyatrosu tarafından sahnelenecek bir başka muhteşem oyun da Aşağı Cümbüşlü. Neşesi ve kahkahası bol olan Aşağı Cümbüşlü, 27 Mayıs 2024 Pazartesi günü saat 19.30’da ücretsiz olarak Aliağa Tüpraş Halk Eğitimi Merkezi’nde seyircisiyle buluşuyor. 8 yıldır ALBET Çocuk Tiyatrosu’nda profesyonel olma yolunda büyük adımlar atan oyuncu grubu tarafından sahnelenecek oyuna ses sanatçısı Manolya Girişken konuk olarak katılıyor. Oyunun yazar ve yönetmenliğini ALBET Çocuk Tiyatrosu Eğitmeni Evrim Yaşar yaparken dekor tasarımını Özgehan Alsoy üstlendi.    

(DERYA SÜNER)

 

 

 

 

 

 

  
Son Eklenen Haberler