131019098
10 Aralık 2023, Pazar

Aliağa’da Ebru Gündeş Rüzgarı

23 Ağustos 2022, Salı 06:59

     


Türk müziğinin sevilen ismi Ebru Gündeş, ‘Aliağa Sanat Günleri’nde sahne aldı. Usta sanatçı, hayranlarına sesi ve muhteşem sahne şovu ile unutulmaz bir gece yaşattı.

Aliağa Belediyesi ile SOCAR Türkiye iş birliğinde, Poll Production organizasyonuyla düzenlenen ‘Aliağa Sanat Günleri’nin 8. haftası, geçtiğimiz haftalarda olduğu gibi sinema geçidinden çocuklar için animasyon gösterimlerine, tiyatro şöleninden müzik ziyafetine kadar birçok etkinliği sanatseverlerle buluşturdu. Aliağalılardan yoğun ilgi gören sanat festivalinin 8. haftasında Kent Park ve Şehit Oğuz Özgür Çevik Parkı’nda sinema şöleni yaşanırken Ulaş Bayam Açıkhava Tiyatrosu’ndaki ‘Sevimli Dostlar’ isimli animasyon gösterisi miniklerin neşesi oldu.

Ali Poyrazoğlu ayakta alkışlandı

‘Aliağa Sanat Günleri’ kapsamında her hafta sahnelenen tiyatro gösterimlerinde bu hafta, tiyatro sahnesinin usta ismi Ali Poyrazoğlu tek kişilik gösterisi ‘Şıngır Şıngır Beyoğlu’ isimli oyunuyla Aliağalıların karşısına çıktı. Dram, trajedi ve yaşanmışlıkları sahnede doğaçlama bir şekilde buluşturan sanatçı, oyunun sonunda tiyatroseverler tarafından ayakta alkışlandı.

Ebru Gündeş’ten dev konser

Sesi, yorumu ve şarkılarıyla Türk Müziğinin yaşayan efsaneleri arasında yerini alan Ebru Gündeş, ‘Aliağa Sanat Günleri’nin 8. Haftasında sevenleriyle buluştu. Haftalardır heyecanla beklenen konser için Avcı Ramadan Çocuk Oyun ve Rekreasyon Alanı’na özel olarak Türkiye’nin en büyük sahnelerinden biri kuruldu. Konser öncesi ünlü sanatçıyı dinlemek için Türkiye’nin dört bir yanından yaklaşık 50 bin hayranı konser alanına akın etti. Sevilen sanatçı konserine hayranlarının sevgi tezahüratları eşliğinde ‘Hayat’ isimli şarkısıyla başladı. Yaklaşık iki saat sahnede kalan sanatçı, dünden bugüne hit olmuş tüm şarkılarını hayranları için söyledi. Ebru Gündeş, sesinin yanı sıra şık kostümü, dans koreografileri ve muhteşem ışık gösterileriyle sahnede devleşerek hayranlarına unutulmaz bir gece yaşattı.

Acar, “Aliağamızın yönü her daim bilim, sanat ve vatana bakar”

Konserin son bölümünde Ebru Gündeş’in davetiyle sahneye gelen Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, Aliağa Sanat Günleri’ne kattığı değer için ünlü sanatçıya teşekkür etti. Başkan Serkan Acar, “Güzel İzmir’imizin yükselen yıldızı Aliağamızda bir starı ağırlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu muhteşem konserde bizleri yalnız bırakmayan Aliağa halkımıza ve Türkiye’nin birçok şehrinde gelen sanatseverlere ayrıca teşekkür ediyorum” dedi. Aliağa’yı takımyıldızına benzeten Başkan Serkan Acar, “Aliağamız kurum ve kuruluşlarıyla, STK’larıyla, esnafıyla ve halkıyla takımyıldızı gibi. Bu takımyıldızının yönü de her daim bilim, sanat ve vatana bakar” ifadelerini kullandı. Başkan Serkan Acar, gecenin anısına ünlü sanatçıya Aliağalı üretici kadınlar tarafından el emeği ile hazırlanan Helvacı Kilimi hediye etti. ‘Aliağa Sanat Günleri’nin 8. Haftası Helvacı Meydanda düzenlenen Onur Haskan konseriyle son buldu. Sazı ve yorumuyla gönüllere dokunan Onur Haskan, dinleyenlere türkü ziyafeti sundu.

(DERYA SÜNER)  
Son Eklenen Haberler