131019098
27 Mayıs 2024, Pazartesi

‘Hanegiller’ küçük seyircisiyle buluşuyor

25 Mayıs 2023, Perşembe 06:18

     


Aliağa Belediyesi Sanatevi (ASEV) Çocuk Tiyatrosu’nda eğitim gören çocukların hazırladığı “Hanegiller” isimli oyun, yarın seyircisi ile buluşacak.

Aliağa Belediyesi Sanatevi (ASEV) Çocuk Tiyatrosu’nda eğitim gören çocuklar, ‘Hanegiller’ isimli oyun ile seyirci karşısına çıkıyor. Yarın (Cuma) belediye meclis salonunda sahnelenecek oyun saat 19.00’da başlayacak. ASEV Çocuk Tiyatrosu Eğitmeni Evrim Yaşar’ın yazıp yönettiği oyunda seyirciye sunulan apartman komedisi minik seyircisine keyifli saatler yaşatacak. Ücretsiz sahnelenecek oyunun kadrosunda; Nehir Naz Tüfekci, Mehmet Doğuhan Sarıyıldız, Beray Çakır, Celal Efe Şahin, Yılmaz Ege Erdoğan, Sena Midilli, Doruk Sakım, Ada Ersayan, Dila Acar, Aybüke Özgül, Elif Feyza Emiroğlu, Efe Bertan Korol, Melek Çalışkan, Beril Kökçü, İhsan Kerim Akbulut, Belçim Alpşen, Eda Nur Mutlu, Elif Nur Mutlu, Beren Ekmen, Zilan Koçak, Ada Korçum, Çağla Şahin ve Asrın Faik Kahya yer alıyor. Sahne dekoru ASEV Resim Eğitmeni Özgehan Alsoy’a aitken oyunun müzik ve seslendirmelerini Hande Ülker Şen ile Mesut Polat yaptı.

Oyunun Konusu

Trajik komedi olayların geçtiği apartmanda; yazar, imam, aile, gençler bir de kapıcı ailesi bulunuyor. Kapıcının oğlu hayata daha idealist bakan, ancak babası tarafından bastırılmaya çalışılan, kendisini keşfetmeye çıkmış bir gençtir. Hayali, üniversiteye gidip doktor olmaktır. Bakıldığında apartman dairelerinde yaşayanlar aslında çocuğun kendisini aradığı duygulardır. Her dairede gelişen konular hem güldürür hem düşündürür. Sonun da genç üniversiteyi kazanır. Babası ikna edilir ve çocuk üniversite hayalini gerçekleştirir.

(DERYA SÜNER)  
Son Eklenen Haberler