131019098
11 Ağustos 2022, Perşembe

"YÖRÜKLER VE DERİCİ YÖRÜKLERİ TARİHİ" RAFLARDA YERİNİ ALACAK

29 Eylül 2021, Çarşamba 06:36

     


Aliağa Belediyesi Ekim ayının kitabı olarak Aliağa Kent Kitaplığı’nın 13.yayını ‘Yörükler ve Derici Yörükleri Tarihi’ni belirledi. Eğitimci ve yerel araştırmacı Cevat Yıldırım’ın emekleriyle ortaya çıkan 160 sayfalık eser, Ekim ayının kitabı olarak kitapseverlerle yeniden buluşuyor.

Aliağa Belediyesi’nin ‘Oku, Okut’ kampanyası tüm hızıyla devam ediyor. Kampanya, geçtiğimiz aylarda Aliağa tarihine ışık tutan eserleri okurları ile buluşturmuştu. Ekim ayının eseri ise ‘Yörükler ve Derici Yörükleri Tarihi’ kitabı oldu. Eğitimci ve yerel araştırmacı Cevat Yıldırım’ın emekleri ile oluşturulan eser, sadece Aliağa yörükleri değil, tüm Anadolu yörükleri hakkında derin bilgiler içeriyor. 160 sayfadan oluşan eser, yörüklerin sevgi ve hoşgörü anlayışı, doğadaki mücadele serüvenleri ve zorluklar karşısındaki iradelerini ayrıntıları ile okurlarına aktarıyor. Eser, yörük kültürünün, gelenek ve göreneklerinin korunması, genç kuşaklara öğretilmesi ve geleceğe taşınmasını hedefliyor.

1 Ekim’den sonra temin edilebilecek

Yörükler tarihine ışık tutan eser, Aliağa Belediyesi Merkez Hizmet Binası zemin katında faaliyet gösteren Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden 1 Ekim Cuma gününden itibaren ücretsiz olarak temin edilebilecek. Eserin dijital versiyonlarına, Aliağa Belediyesi’nin resmi internet sayfası aracılığı ile ulaşılabiliyor. Okuyucular, kitabı https://www.aliaga.bel.tr/aliaga-kent-kitapligi linki üzerinden online olarak okuyabildikleri gibi bilgisayar ve mobil cihazlarına da indirebiliyorlar.

(DERYA SÜNER)  
Son Eklenen Haberler