131019098
29 Haziran 2022, Çarşamba

AKARTÜRK HEM DUYGULANDIRDI HEM OYNATTI

31 Mayıs 2022, Salı 06:54

     


Aliağa Belediyesi Sanatevi (ASEV) Türk Halk Müziği Korosu’nun ‘Ustalarla Muhabbet’ konserlerinin ilkinde halk müziğinin duayen ismi Bedia Akartürk sahne aldı.

Ulaş Bayam Açıkhava Tiyatrosu’nda Sanat Yönetmeni Ali Hikmet Gökçen’in yönetmenliğinde düzenlenen konserde alkışlarla sahneye gelen usta sanatçı Bedia Akartürk, en nadide eserlerini ASEV THM Korosu ile birlikte söyledi. Sanatçının hayatından kesitler de barkovizyon eşliğinde seyirciyle paylaşıldı. Kimi zaman hüzünlü kimi zaman neşeli türküler dinleyenleri mest etti. Konserin bir bölümünde sahnede Bedia Akartürk ve koristlerle karşılıklı oynayan Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, ‘Ödemiş Kavakları’ isimli parçayı koroyla birlikte söyledi.

“Bedia Akartürk’ü ağırlamaktan onur duyduk”

Konserin son bölümlerinde usta sanatçıya Helvacı Kilimi hediye ederek teşekkür eden Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, “Her şeyin ilki özel olur. Bu konserin de ilki çok özel olsun istedik. Bu nedenle ilk onur konuğumuz ülkemizin yaşayan efsanesi Bedia Akartürk olmalıydı. Bedia Akartürk’ü Aliağamızda ağırlamaktan büyük onur duyduk. Konserin hazırlanmasında büyük emekleri olan sanat yönetmenimiz Ali Hikmet Gökçen’e, koristlerimize ve açıkhava tiyatrosunu doldurarak yanımızda olan, her şeyin en iyisine layık Aliağa halkımıza çok teşekkür ediyorum” dedi.

“Duygulanmamak, coşmamak mümkün değil”

Aliağa’da olmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirten Bedia Akartürk ise, “Aliağa’da Türk Halk Müziğine gönül vermiş sanatseverler o kadar dikkatli ve o kadar candan hareket ediyor ki burada duygulanmamak, coşmamak mümkün değil. Türkülerimizde bizlere eşlik eden herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

(DERYA SÜNER)  
Son Eklenen Haberler