131019098
26 Ekim 2020, Pazartesi

OKURLARA YENİ YIL HEDİYESİ

31 Aralık 2019, Salı 06:02

     


Aliağa Belediyesi, Aliağa Kent Kitaplığı’nın 8. yayını “Seyyahların İzinde Aliağa ve Çevresi 17-20. Yüzyıl” adlı eseri okurlara yeni yıl hediyesi olarak armağan edecek.

“Oku, Okut” projesi kapsamında her ay Aliağa Kent Kitaplığı’nın bir kitabını okuyucularına ücretsiz olarak armağan eden Aliağa Belediyesi, yeni yılın ilk ayını da boş geçmiyor. Bu kapsamda 2 Ocak 2020 Perşembe gününden itibaren yeni yıl hediyesi olarak “Seyyahların İzinde Aliağa ve Çevresi 17-20. Yüzyıl” okurlara ücretsiz olarak sunulacak. Seyyahlar, seyahatnameler, haritacılık gibi alanlarda Türkiye çapında uzmanlığı ile bilinen araştırmacı- yazar İlhan Pınar’ın 1 yıllık çabaları sonunda ortaya çıkan eser 247 sayfadan oluşuyor. Aliağa tarihine ilgi duyan okurların elinden düşüremeyeceği dev eserde özellikle 19. Yüzyıl’da, kısmen daha öncesinde de Aliağa ve yakın çevresiyle ilgili üretilmiş bilgiler bir araya getirilerek meraklılarına sunuluyor.

Bilinmeyenleri gün ışığına çıkarıyor

17. Yüzyıldan başlayarak günümüze kadar Aliağa’yı ziyaret etmiş Türklerin ünlü seyyahı Evliya Çelebi’den, İngiliz, Rus, Fransız, İskoç, Avusturya ve Alman dünyaca ünlü birçok seyyahın Aliağa’ya dair seyahatnamelerini konu alan kitap, Aliağa ve çevresiyle ilgili birçok bilinmeyeni gün ışığına çıkarıyor. Aliağa Belediyesi’nin kültür yayınları kapsamında yeniden dağıtıma çıkan kitabı okurlar ücretsiz olarak edinebilecek. Kitapseverler yeni yılın ilk kitabını merkez hizmet binasında faaliyet gösteren Hilal Masa’dan ücretsiz olarak talep edebilecek. Ayrıca Aliağa dışında ikamet eden vatandaşlar da Aliağa Belediyesi resmi internet sayfası https://www.aliaga.bel.tr/projeler/seyyahlarin-izinde-aliaga/ linkinden kitabı okuyabilir ye da pdf olarak indirebilir.

(DERYA SÜNER)  
Son Eklenen Haberler