131019098
24 Temmuz 2021, Cumartesi

VAKA SAYISI YÜZDE 40 DÜŞTÜ

11 Ocak 2021, Pazartesi 06:21

     


Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, vaka sayılarında, son iki hafta içinde İstanbul ve İzmir'de yüzde 40, Ankara ve Bursa'da ise yüzde 60'a yakın düşüş olduğunu açıkladı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca; İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa Valileri, sağlık müdürleri ile yaptığı toplantının ardından sosyal medyadan yaptığı bir paylaşımla görüşme hakkında bilgi verdi. Koca, aldığı bilgiler doğrultusunda İstanbul ve İzmir'de vaka sayılarında yüzde 40, Ankara ve Bursa'da da yüzde 60'a varan bir düşüş olduğunu söyledi.

“En önemli gündemimiz aşı”

Bakan Koca, "İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa Valilerimiz ve il sağlık müdürlerimizle ayrı ayrı görüşüp salgın ile ilgili durum değerlendirmesi ve aşı hazırlıklarını ele aldık. Son iki hafta içinde İstanbul ve İzmir’de vaka sayısında %40, Ankara ve Bursa’da %60’a yakın düşüş oldu. Aşı lojistik planlaması ile ilgili detayları ele alarak Acil Kullanım Onayı’nı takiben tüm adımları hızlıca hayata geçirmek için hazırlıklarımızı gözden geçirdik. Bu dönemi güçlü bir aşılama programı için fırsata dönüştürmeliyiz. Bundan sonra en önemli gündemimiz aşı." ifadelerini kullandı.

(AA)  
Son Eklenen Haberler