22 Haziran 2024, Cumartesi

SMA hastası Azra için yardım kampanyası sürüyor

11 Mart 2023, Cumartesi 06:57

     


Torbalı'da yaşayan Hakan ve Duygu Güngör çiftinin Spinal Musküler Atrofi (SMA) Tip 2 hastası kızları 30 aylık Azra Güngör için başlatılan yardım kampanyasında gerekli tutarın yüzde 32'si toplandı.

Minik Azra'nın babası Hakan Güngör, yaptığı açıklamada, kızlarının hastalığını 16 aylıkken öğrendiklerini belirterek, şöyle konuştu:"Azra’nın haberini aldığımızda eşim kızımız Nefes Ada'ya hamileydi. Bizim için çok zor bir süreçti. Sonrasında valilik izinli kampanyamız başladı. Ülkemizde ‘Spinraza’ denilen bir tedavi mevcut. Bu hastalığı yavaşlatmaya yönelik, iğneyle yapılan bir tedavi. Bu tedavinin beşinci dozu yapıldı. Asıl ulaşmamız gereken tedavi Dubai'de bulunan 'zolgensma' denilen bir gen tedavisi ve bu tedavi 1 milyon 817 bin dolar. Bu tutarı tek başımıza karşılayamıyoruz. Herkesin desteğine ihtiyacımız var." Anne Duygu Güngör de Azra’nın tedavi olabilmesi için en önemli kriterlerden birinin 13,5 kiloyu geçmemesi olduğunu ifade ederek, "O nedenle kızıma maalesef istediği şeyleri yediremiyorum. Aç kalıyor. Kızım aç kalmasın, yürüsün koşsun istiyorum dahası ‘yaşasın’ istiyorum. Bir evlat yaşamak istiyor, hayata tutunmak istiyor, desteklerinizi bekliyoruz." dedi.

Azra'ya nasıl destek olunur

Azra yazıp 4521’e 20 TL karşılığı mesaj atarak Azra'nın hayata tutunmasına vesile olabilirsiniz veya IBAN: TR62 0001 0019 7269 3070 0950 03 hesabına bağış yapabilirsiniz. 

(AA)  
Son Eklenen Haberler