131019098
20 Mayıs 2022, Cuma

HEDEF KAN BAĞIŞINDA TÜRKİYE REKORU

18 Mart 2022, Cuma 06:38

     


"İzmir Sana Kanım Feda Projesi” kapsamında İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Aliağa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Türk Kızılay İzmir Şubesi ve Atatürk ilk ve ortaokulu tarafından kan bağışı kampanyası düzenlenecek.

Sosyal sorumluluk projelerinde gösterdiği duyarlılıkla adından defalarca söz ettiren Atatürk İlk ve Ortaokulu, bölgenin ve ülkenin pandemi zamanında daha da artan kan ihtiyacına çözüm olmak adına bir sosyal sorumluluk projesini daha başlattı. Gönüllü kan bağışının önemi konusunda öğrencilerin bilinçlenmesini sağlamak ve düzenli bağışçı sayısını arttırmak amacıyla kan bağışı kampanyası düzenleyen Atatürk ilk ve ortaokulu, bu sayede Türkiye kan bağış rekorunu da ele geçirmeyi hedefliyor.

"İzmir Sana Kanım Feda Projesi” kapsamında İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Aliağa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Türk Kızılay İzmir Şubesi ve Atatürk ilk ve Ortaokulu tarafından organize edilen bu kan bağışı kampanyası 21 Mart 2022 Pazartesi günü saat 08.00-23.30 arasında gerçekleştirilecek. Konuyla ilgili açıklamada bulunan Atatürk Ortaokulu Müdürü Habib Bilgiç, “Kan bağışında Türkiye rekorunun kırılabilmesi adına, yapılacak bu kutsal göreve ayrıca destek olmak için tüm Aliağa'da yaşayan vatandaşlarımızı okul bahçemize davet ediyoruz. Haydi Aliağa hep beraber rekora, hep beraber kan bağışına.” Dedi.

(ESİN ÇETİN)  
Son Eklenen Haberler