19 Haziran 2024, Çarşamba

Hastane için destek çağrısını yineledi

19 Ocak 2023, Perşembe 06:49

     


Dokuz Eylül Üniversitesi’nin (DEÜ), yeni yemekhane binasının temel atma töreni gerçekleştirildi. Törende konuşan DEÜ Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar, Aliağa’daki Mesleki ve Çevresel Hastalıklar Hastanesi için bağışçılara destek çağrısını yineledi.

DEÜ’de, üniversitenin Balçova’daki 15 Temmuz Sağlık ve Sanat Yerleşkesi içinde yükselecek olan yeni yemekhane binasının temel atma töreni gerçekleştirildi. Beton mikserinin butonuna basılarak ilk harcın temele döküldüğü törene; Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar, Balçova Kaymakamı Ahmet Hamdi Usta, DEÜ akademik ve idari kadrosu ile öğrenciler katıldılar.

5 bin kişiye hizmet verecek

Dokuz Eylül Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nin de yer aldığı Balçova’daki 15 Temmuz Sağlık ve Sanat Yerleşkesi’nde öğrencilerin, akademik ve idari personelin hizmetine sunulması hedeflenen proje, 14 bin 480 metrekare alan üzerinde yükselecek. Temel atma töreninde katılıcımlara hitaben konuşan Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar, DEÜ’nün Balçova’daki yatırımları ile ilçeyi bir sağlık ekosistemine dönüştürdüğünün altını çizerek, “Bu durumun bir sonucu olarak ilçeye sağladığımız katma değerin ve faydanın gururunu yaşıyoruz. Ülkemizin sağlık alanındaki markası olarak, bu alanda önemli yatırımlara ev sahipliği yapıyoruz. Yaklaşık 118 milyon Türk lirası maliyetle modern standartlardaki yemekhanemiz tamamlandığında, aynı anda 5 bin kişiye hizmet verebilecek” dedi.

“Bağışçılarımıza destek çağrısını yinelemek istiyorum”

Rektör Hotar, açıklamalarının devamında: “Günümüzün son teknolojisi ile çağdaş standartlarda desteklenecek olan yemekhanemizi yaklaşık 900 günde tamamlamayı planlıyoruz. Bu projemizi devletimizin desteği ile hayata geçiriyoruz. Ancak Aliağa’daki Mesleki ve Çevresel Hastalıklar Hastanesi gibi yapımı süren bazı projelerimiz için bağışçılarımıza destek çağrısını yinelemek istiyorum. Şimdiden projemizin hem güzel şehrimiz İzmir’e hem de ülkemize hayırlı olmasını diliyor, katkıları için emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” İfadelerini kullandı.

(HABER MERKEZİ)  
Son Eklenen Haberler