131019098
23 Haziran 2021, Çarşamba

HASTANE İÇİN BAKAN KOCA’DAN DESTEK İSTEDİ

20 Kasım 2020, Cuma 06:18

     


AK Parti İzmir Milletvekili, Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi Yaşar Kırkpınar, TBMM’de devam eden bütçe görüşmeleri esnasında Kemalpaşa, Kiraz, Dikili ve Aliağa ilçelerinde yapılacak olan hastaneler için Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan destek istedi.

AK Parti İzmir Milletvekili, Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi Yaşar Kırkpınar, TBMM’de devam eden bütçe görüşmelerinde İzmirlilerin talep ve beklentilerini bakanlara aktardı. Kırkpınar, Sağlık Bakanlığı 2021 yılı bütçe görüşmeleri sırasında söz hakkı alarak İzmir’de bazı ilçe devlet hastanelerinde yapılacak olan çalışmalar noktasında Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan destek istedi. Aliağa, Dikili, Kemalpaşa ve Kiraz devlet hastanelerinin mevcut durumlarını konuşan, bakanlık tarafından bu ilçelere yeni hastane binaları yapılması için çalışma başlatıldığını belirten Kırkpınar, yaşanan sıkıntıların giderilmesi yönünde vatandaşların taleplerini bakan Koca’ya iletti.

“Sürecin biraz hızlandırılmasını talep ediyoruz”

Aliağa’da bulunan devlet hastanesinin 65 yataklı olarak hizmet verdiğini ifade eden Kırkpınar, “Hazineye ait olan arazi üzerine inşaa edilecek olan 250 yataklı yeni devlet hastanesinin proje çalışmaları devam etmektedir. Sürecin biraz hızlandırılmasını talep ediyoruz. Yine Kemalpaşa ilçemizde 50 yataklı devlet hastanemizin ek olarak yapılacak olan 50 yataklı binanın ihalesi gerçekleştirildi, ödeneğin hızlandırılması noktasında himmetlerinizi bekliyoruz. Dikili ilçemizde bulunan devlet hastanemiz 25 yataklı olarak hizmet veriyor. 70 Yataklı devlet hastanesinin ihalesi geçtiğimiz haziran ayında yapıldı. Ancak yer tesliminin henüz yapılmadığını sürecin hızlandırılması noktasında desteklerinizi bekliyoruz” dedi.

(VOLKAN GÜNDÜZ)  
Son Eklenen Haberler