16 Haziran 2024, Pazar

Ankara – İzmir Yüksek Hızlı Tren projesini eleştirdi

1 Nisan 2023, Cumartesi 06:24

     


CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, KİT Komisyonu toplantısında Ankara- İzmir Yüksek Hızlı Tren projesini eleştirerek “Proje başlayalı 10 yıl oldu ancak yüzde 50’si bitirilebildi” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili Atila Sertel, TCDD Genel Müdürü Hasan Peküz’ün de hazır bulunduğu KİT Komisyonu toplantısında yapımı yılan hikayesine döndüğünü söyleyerek, Ankara- İzmir Yüksek Hızlı Tren projesini eleştirdi. Sertel, “Ben İzmir Milletvekiliyim, bize verilen tarihe göre benim şimdi İzmir'den Ankara'ya o hızlı trenle gelip gitmem lazımdı. Proje başlayalı 10 yıl oldu ancak yüzde 50’si bitirilebildi” dedi. Atila Sertel, 2013 yılında temeli atıldığında Binali Yıldırım tarafından “1080 günde tamamlanacağı” söylenen Ankara-İzmir YHT Projesi’nin on yılın sonunda bitirilemediği gibi 2025 yılına ertelendiğini söyledi.

“Proje için ayrılan para nereye harcanıyor?”

Atila Sertel açıklamasında, “Türkiye Cumhuriyeti yurttaşı olarak siyasilerin verdikleri sözde durmasını istiyorum. Niçin bitmiyor? Neden bitmiyor? Yani oraya harcanan, oraya ayrılan pay, para nereye gidiyor? Bütün bunları soruyorum. Bunları sorunca, eleştiri getirince kızıyorlar. Belki de onlar muhalefete düştüğünde biz de kızarırız, o da olur, o günler de gelecek ama biz görevimizi layıkıyla yapacağız. Söz verdiğimizde tutacağız, verdiğimiz sözün arkasında duracağız, yapamadığımızda vatandaşa çok açık söyleyeceğiz, ‘Biz bunu yapamıyoruz.’ diyeceğiz. Bu da çok açık, net. Ama söz verip de yıllar geçip, insanları hayal dünyasında yaşatıp hayal kırıklığına uğratmak ancak bunların işidir. Bunlar da inşallah onlar muhalefette, biz iktidarda olduğumuzda görecekler bizim ne kadar çalışkan ve üretken bir iktidar olduğumuzu.” diye konuştu.

(HABER MERKEZİ)  
Son Eklenen Haberler