13 Temmuz 2024, Cumartesi

ALİAĞA’DA ACAR, İZMİR’DE TUGAY

1 Nisan 2024, Pazartesi 01:08

     


Resmi olmayan sonuçlara göre Cumhur İttifakı’nın MHP’li Adayı Serkan Acar üçüncü kez Aliağa Belediye Başkanlığı’na seçildi. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nde ise seçimin galibi CHP’nin Adayı Cemil Tugay oldu.  

İzmir’de ve Aliağa’da 31 Mart Yerel Seçimleri’nin resmi olmayan sonuçları belli oldu. Aliağa’da iki dönemdir belediye başkanlığı yapan, Cumhur İttifakı’nın MHP’li Başkan Adayı Serkan Acar üçüncü defa belediye başkanlığına seçildi. Serkan Acar, açılan yüzde 98.73 sandık oranına göre yüzde 46.63 oy alırken, CHP’li Belediye Başkan Adayı Çağatay Güç ise yüzde 44.40 oy kaldı. 

ALİAĞA BELEDİYE MECLİSİ’NDE CHP BİRİNCİ 

Belediye Meclis Üyeliği seçimlerinde ise açılan yüzde 98.73 sandık oranına göre yüzde 45.54 ile CHP birinci olurken, AK Parti ve MHP’den oluşan Cumhur İttifakı ise yüzde 40.28 ile ikinci sırada yer aldı.

İZMİR BÜYÜKŞEHİR’İN YENİ BAŞKANI CEMİL TUGAY

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nde ise başkanlık yarışını resmi olmayan sonuçlara göre Cemil Tugay kazandı. CHP’li Belediye Başkan Adayı Cemil Tugay, açılan yüzde 92.14 sandık oranına göre oyların yüzde 48.72’sini alırken, Cumhur İttifakı’nın AK Partili Belediye Başkan Adayı Hamza Dağ ise yüzde 37.03 oy aldı.

İzmir ve Aliağa’daki yerel seçimlerle ilgili detaylı sonuçları Aliağa Ekspres’in önümüzdeki günlerde yayınlanacak sayılarında okuyabilirsiniz.

  
Son Eklenen Haberler