131019098
24 Nisan 2024, Çarşamba

“Bir oy Kılıçdaroğlu’na, bir oy TİP’e”

1 Mayıs 2023, Pazartesi 07:05

     


Türkiye İşçi Partisi (TİP) Aliağa İlçe Örgütü binasının açılışı partinin İzmir milletvekili adaylarının katılımıyla gerçekleştirildi. Açılışta konuşan TİP İzmir Milletvekili Adayı İrfan Değirmenci, her gittikleri yerde bir oy Kemal Kılıçdaroğlu’na bir oy Türkiye İşçi Partisi’ne istediklerini vurguladı.

14 Mayıs seçimleri yaklaşırken seçim çalışmaları kapsamında, İzmir Türkiye İşçi Partisi’nin (TİP) Aliağa’da ilçe örgütü binasının açılışı yapıldı. TİP İzmir Milletvekili Adayları Aliağa’ya gelerek parti binasının açılışına katıldı ve vatandaşlarla bir araya geldi. Açılışa, TİP İzmir 2. Bölge Milletvekili Adayları; İrfan Değirmenci, Adalet Kul, Eser Atak, Özlem Avcı, Aydın Tepe, Aykut Yüksel ve Güzel Öztürk katıldı.

Değirmenci, “Aliağa’da uyuşturucu çeteleri kol geziyor”

TİP Aliağa İlçe Örgütü binasının herkesin evi olduğunu belirterek tüm vatandaşları buraya davet eden TİP İzmir Milletvekili Adayı İrfan Değirmenci, açılışta yaptığı konuşmada, “Sokak sokak geziyoruz, her gittiğimiz yerde bir oy Kemal Kılıçdaroğlu’na bir oy Türkiye İşçi Partisi’ne istiyoruz. Aliağa’da kapı kapı gezip buraya geldik. Beşkardeş Köylüleri Kültür ve Dayanışma Derneği’nden geliyoruz. 3 genç canına kıymış, biri de öldürülmüş. Aliağa’da uyuşturucu çeteleri kol geziyor. İki liman var, biri Mersin limanı, biri Aliağa. İkisi de uyuşturucu ticaretinin diyarı olmuş. Bunu hak etmiyoruz. Bu kirli para hangi ceplere giriyorsa onlardan hesap soracağız. Hesap sormaya gideceğiz Ankara’ya. Son 21 yılda kim suç ortaklığı yaptıysa onların yargı önüne çıkarılmasını sağlamaya gidiyoruz. TİP’e verilen oylar AK Parti’ye gider diyorlar. Öyle bir şey yok. TİP’e verilen oy TİP’e gider, bu da AK Parti’nin zoruna gider” dedi.

Kul, “Petkim işçisi arkadaşlarımla 30 yıl fabrikalarda, sokaklarda direndik”

İşçilerin içinden geldiğini söyleyen TİP İzmir Milletvekili Adayı Adalet Kul ise, “Petkim işçisi arkadaşlarımla 30 yıl fabrikalarda, sokaklarda direndik. Aliağa’da Petrol-İş’in bayrağını hep yukarı taşıdık. Şuan kardeşlerimin karşısına milletvekili adayı olarak çıkıyorum. Ben 30 yıllık işçilik hayatımda direnmeyi öğrendim. Emekli oldum, işçi için Türkiye İşçi Partisi’ne geldim. Fabrika benim nasıl yuvamsa, Türkiye İşçi Partisi de yuvam oldu. Burayı işçilerin yuvası haline getirelim.” diye konuştu.

Demokrasi Meydanı’nda Halk Buluşması

Türkiye İşçi Partisi (TİP) Aliağa İlçe Örgütü binasının açılışının ardından Demokrasi Meydanı’nda Halk Buluşması gerçekleştirildi. TİP İzmir Milletvekili adayları kendilerini tanıttı. Sonrasında partinin tüm milletvekili adayları meydanda bulunan vatandaşların sorunlarını dinleyerek cevapladı.

(SAMİYE ÖZTÜRK)  
Son Eklenen Haberler