22 Haziran 2024, Cumartesi

Mahir Polat, “Ders çıkarıp daha çok çalışacağız”

1 Haziran 2023, Perşembe 07:01

     


İzmir’de yeniden CHP milletvekili seçilen Mahir Polat, TBMM’de yeni dönem milletvekili kaydını tamamladı. Seçim sonuçlarına değinen Polat, “Ders çıkaracağız ve daha çok çalışacağız.” Dedi.

İzmir’den yeniden milletvekili seçilen Cumhuriyet Halk Partisi Yüksek Disiplin Kurulu Üyesi ve Dış Ticaret ve Gümrük Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Baş Danışmanı Mahir Polat, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde yeni dönem milletvekili kaydını yaptırdı. Yeniden milletvekili seçildiği için çok gururlu olduğunu dile getiren Polat, “Beni bu kutsal göreve yeniden layık gören başta Genel Başkanım Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na, beraber yol yürüdüğüm partimin tüm emekçilerine ve teveccüh gösteren vatandaşlarımıza şükranlarımı sunuyorum. Yeni dönemde de Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün izinden, partimin yolundan, yorulmadan, vazgeçmeden yürüyeceğim; söz veriyorum. Bu seçimlerde iktidar olamadık, halkımızın takdiridir, millet iradesine saygımız sonsuz. Değişime inancımızı yitirmedik. Ders çıkaracağız ve daha çok çalışacağız. Haksızlıkları, hukuksuzlukları daha yüksek sesle dile getireceğiz” dedi.

“Mücadeleden asla vazgeçmeyeceğim”

Milletvekili rozeti babası tarafından takılan Polat, “Bu çok ayrı bir hismiş. Babamın gözlerindeki gurur bana sorumluluklarımı hatırlattı. İnsanın ilkelere sahip olmasında ailenin yeri yadsınamaz. Zor koşullar altında beni ve kardeşlerimi büyük bir özveriyle büyüten, bugünlere getiren anneme ve babama saygım çok büyük. Yeni dönemde de onlara layık olacağım, başlarını öne eğdirmeyeceğim. Mücadeleden asla vazgeçmeyeceğim” diye konuştu.

(SAMİYE ÖZTÜRK) 
Son Eklenen Haberler