22 Haziran 2024, Cumartesi

Seçimi Karadayı kazandı

1 Haziran 2024, Cumartesi 08:02

     


15 Aralık’ta atamayla göreve gelen CHP Aliağa İlçe Kadın Kolları Başkanı Başak Karadayı, gerçekleştirilen olağan genel kurul sonucu seçilerek göreve geldi.

CHP Aliağa İlçe Kadın Kolları Kongresi, önceki gün parti ilçe binasında gerçekleştirildi. Saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başlayan genel kurulun divan başkanlığını CHP Aliağa İlçe eski Başkanı Özlem Şan Oğuzhan, başkan yardımcılıklarını ise Berna Ekmekçiler ve Meryem Cebeci yaptı.

Mevcut başkan Başak Karadayı, genel kurulda yaptığı konuşmada, görev süresince yaptıkları faaliyetlerden bahsetti. Karadayı; ilçe yönetimi, gençlik kolları, üyeler ve gönüllülerle birlikte, belirledikleri yol haritası çerçevesinde, Cumhuriyet Halk Partisi’nin ilçede ve genelde iktidar olması için çalışacaklarını vurguladı. Karadayı’nın ardından konuşmasını gerçekleştiren başkan adayı Ömür Kazıcı ise Cumhuriyet Halk Partisi'nin her kademesinde aktif çalışmış bir nefer olarak desteklendiği için aday olmaya karar verdiğini, bölgeye, ilçeye ve ülkeye hizmet etmeyi amaçladığını dile getirdi.

Konuşmaların ardından gerçekleştirilen seçimde pembe liste ile seçime girin Başak Karadayı, kullanılan 439 oyun 348’ini alarak CHP Aliağa İlçe Kadın Kolları Başkanı seçildi. Ömür Kazıcı’nın mavi listesi ise 90 oy aldı. 1 oy geçersiz sayıldı.

(VOLKAN GÜNDÜZ)

  
Son Eklenen Haberler