131019098
28 Temmuz 2021, Çarşamba

“İHTİYAÇ HALİNDE KAPLAN’IN YANINDA OLACAĞIZ”

1 Aralık 2020, Salı 06:53

     


CHP Aliağa İlçe Başkanı Özlem Şan Oğuzhan, Belediye Başkanı Serkan Acar’ın, MHP’li Aliağa Belediye Meclis Üyesi Fatih Kürşat Kaplan’ı darp ettiği iddiasıyla ilgili açıklamada bulundu. Oğuzhan, “Sayın Meclis Üyemiz Fatih Kürşat Kaplan’a geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, ihtiyaç halinde hukuki mücadelesinin her safhasında yanında olacağımızı hatırlatıyoruz.” Dedi.

MHP’li Aliağa Belediye Meclis Üyesi Fatih Kürşat Kaplan’ın, Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar’ın kendisini darp ettiği iddia ettiği iddiasının ardından konuyla ilgili CHP Aliağa İlçe Başkanı Özlem Şan Oğuzhan da açıklamada bulundu. Oğuzhan, “Hafta sonu Aliağa’mız maalesef yine tatsız bir olayla ülke gündemine düştü. Belediye Başkanı Sayın Serkan Acar bu kez kendi partisinden, halkın oylarıyla seçilmiş belediye meclis üyesini darp ederek, bulunduğu makama hiç yakışmayan eylemini bir kez daha gözler önüne serdi. Bu ilk değildir, ne yazık ki son olmayacağı da aşikardır.” dedi.

“Bu yanlışa dur demek hepimizin sorumluluğu”

Hiçbir şekilde kabul edilemeyecek türlü sebeplerle şiddeti, zor kullanmayı alışkanlık haline getiren Aliağa Belediye Başkanının, meclis üyelerine meclis salonunda hakaret ederken de, İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterine hakaret ve tehditler savururken de aynı şeyi söylediklerini vurgulayan CHP İlçe Başkanı Oğuzhan, “Sokakta gazeteci darp edilip hedef gösterilirken, belediye başkanı kendi işçisini tokatlarken de görmezden gelen ve sesini çıkarmayanlara hep aynı şeyi söyledik: ‘Hukuk, bir gün size de lazım olacak’, bu yanlışa dur demek hepimizin sorumluluğudur. Bu güç zehirlenmesi öyle bir hal almıştır ki, iktidarında kimseye söz hakkı tanımayan ve mutlak liderliğini kabul ettirmek isteyen başkan, kendi partisinden, kendi listesinden belediye meclis üyesi seçilmiş kişileri dahi artık yok sayarak gerektiğinde hedef olarak görebilmektedir. Hiç kimse sanmasın ki bu devran böyle dönecektir” ifadelerini kullandı.

“Takındığı mahalle kabadayısı tavrıyla sadece sonunu hazırlıyor”

Cumhuriyet Halk Partisi Aliağa İlçe Örgütü olarak, hangi siyasi görüşe, hangi mesleğe, hangi etnik kimliğe sahip olursa olsun, haksızlığa uğramış her vatandaşın yanında olduklarını, bundan sonra da yanında olmaya devam edeceklerini ifade eden Oğuzhan, “Hak, hukuk ve adalet yolunda tek bir hemşerimizi dahi yalnız bırakmayacağımızdan kimsenin kuşkusu olmasın. Olayın üstüne hiçbir açıklama yapmayan Belediye Başkanı Sayın Serkan Acar ve ekibinin bu haberin yayılmasını engellemek üzere yaptıkları girişimlerden de anlaşılıyor ki, tıpkı daha önceki eylemlerinde olduğu gibi bunu da ört bas edebileceklerini düşünüyorlar. Ancak artık mızrak çuvala sığmıyor. Bu ülkede hala hakkın ve haklının yanında yer alan savcılar, hakimler, hukukun üstünlüğünü savunan avukatlar var. Şiddeti kendine hak gören, alışkanlık haline getirmiş ve iktidar zehirlenmesine uğramış bu zihniyete karşı dur diyecek cesur yürekler var. Sayın Serkan Acar takındığı mahalle kabadayısı tavrıyla sadece sonunu hazırlamaktadır. Kendisini bir an önce bulunduğu makamın ağırlığına göre davranmaya davet ediyoruz. Ya gerçekten şehr-ül emin olsun ya da mafyacılık oynamaya devam edecekse halktan emanet aldığı o makamı terk etsin. Buradan Sayın Meclis Üyemiz Fatih Kürşat Kaplan’a bir kez daha geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, ihtiyaç halinde hukuki mücadelesinin her safhasında yanında olacağımızı hatırlatıyoruz.” Dedi.

(VOLKAN GÜNDÜZ)  
Son Eklenen Haberler