20 Haziran 2024, Perşembe

Aliağa ilçe başkanlığına gemi teşekkürü

2 Eylül 2022, Cuma 07:05

     


İYİ Parti İzmir Milletvekili Müsavat Dervişoğlu, İzmir'de gündemi değerlendirdi. Aliağa'da sökülmek üzere yola çıkan ve asbest içeren NAe Sao Paulo adlı geminin Türk kara sularına girmesine izin verilmediğine işaret eden Dervişoğlu, geminin İzmir'e gelmemesi için büyük çaba sarf eden il teşkilatına, ilçe teşkilatlarına, Aliağa ilçe başkanlığına ve gençlik kollarına teşekkür etti.

İYİ Parti Grup Başkanvekili ve İzmir Milletvekili Müsavat Dervişoğlu, İYİ Parti İzmir İl Başkanlığında düzenlenen basın toplantısında yaptığı konuşmada, İzmir'in kurtuluşunun 100. yılı dolayısıyla Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer tarafından hazırlatılan billboardlarda yer alan "Barışın İkinci Yüzyılı" mesajıyla ilgili değerlendirmede bulundu. Konuyla ilgili daha önce yaptığı paylaşımlarla ilgili spekülasyonlar yapıldığını söyleyen Dervişoğlu, şöyle konuştu: "Ben bazen siyaset sorumluluğum ile bazen İzmir'de yaşayan biri olmanın sorumluluğu ile konuşurum. İzmir'de yaşayan birisi olarak zafer gününün zafer günü gibi kutlanması temennisini ifade etmem kadar doğal bir şey olamaz. Kavramların birbirine karıştırılmamasını, anlamda sıkıntı yaratacağını işaret ettim. Kimseye tarih dersi vermek gibi bir niyetim yok. 9 Eylül İzmir'in kurtuluşudur. 100'üncü yılını kutluyoruz. 100'üncü yılda anlam ve önemine yakışır bir kutlama yapılması gerektiğini düşünüyorum. Eğer bu düşünceme katılıyorlarsa da buna uygun davranmalarını rica ediyorum."

Hükümete çağrıda bulundu

Aliağa'da sökülmek üzere yola çıkan ve asbest içeren NAe Sao Paulo adlı geminin Türk kara sularına girmesine izin verilmediğine işaret eden Dervişoğlu, "Bakanlık 'gemi gelmeyecek' dedi ama hükümete duyulan güvensizlik yüzünden geminin akıbeti İzmirliler tarafından merak ediliyor. Bu asbestli geminin İzmir'e gelmemesi için büyük çaba sarf eden İzmir il teşkilatımıza, ilçe teşkilatlarımıza, Aliağa İlçe Başkanlığımıza ve özellikle gençlik kollarımıza da çok teşekkür ediyorum. Vatandaşın kafasındaki tereddütlerin kaldırılması noktasında hükümete açık çağrıda bulunuyorum." dedi.

“Vatandaşın sabrı tükendi”

Ekonomiye ilişkin de değerlendirmelerde bulunan Dervişoğlu, sonbahar aylarının başlangıcında elektrik ve doğal gaz zamları yapıldığını, vatandaşın sabrının tükendiğini ifade etti. Toplantıya, İYİ Parti İzmir İl Başkanı Hüsmen Kırkpınar, İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi İYİ Parti Grup Başkanvekili Kemal Sevinç, il yöneticileri ile ilçe başkanları da katıldı.

(AA)  
Son Eklenen Haberler