131019098
16 Nisan 2021, Cuma

ADAR: “ALİAĞA HALKINDAN ÖZÜR DİLEMELİLER”

2 Aralık 2020, Çarşamba 07:05

     


İYİ Parti Aliağa İlçe Başkanı Yavuz Adar, Belediye Başkanı Serkan Acar’ın MHP’li Meclis Üyesi Fatih Kürşat Kaplan’ı darp ettiği iddiasıyla ilgili olarak basın açıklamasında bulundu. Adar, “ Aliağa halkından özür dilemeliler” dedi.

İYİ Parti Aliağa İlçe Başkanı Yavuz Adar, Belediye Başkanı Serkan Acar’ın MHP’li Meclis Üyesi Kürşat Kaplan’ı darp ettiği iddiasıyla ilgili basın açıklaması düzenledi. Aliağa’nın 1960’lı yılların sonlarında başlayıp günümüze kadar devam eden büyük sanayi yatırımları ile bugün Türkiye’nin bir kaç sanayi üssünden biri haline geldiğini söyleyen Adar, bu değişim ve gelişimin en önemli unsurlarının daima İnsan faktörü olduğunu belirtti. Adar, “Beş bin nüfuslu bir kasaba ilken bu gün yüz binin üzerinde vatandaşımızın yaşadığı bir kent haline gelmemiz bunun en büyük ispatıdır. Kentimiz adına yaşanan bu değişim ve gelişim beraberinde ortak yaşama, ortak üretme, ortak paylaşma kültürümüzün oluşmasına da vesile olmuştur. Şöyle bir geriye bakıp hafızamızı yokladığımızda; Aliağamızın bir demokrasi, barış, Türkiyemiz için bir vizyon kenti olduğunu görmemek ve hatırlamamak mümkün değil. Ülkemizde sürekli gelişimin adeta sembollerinden biri olan kentimizde yaşayanından yönetenine kadar tüm bireylerin üzerlerine yüklenen misyonlarına layık olmaları en büyük sorumluluklarıdır.” dedi.

“Topluma doğru örnek olmaları gerekiyor”

Kentin yöneticilerinin hal ve davranışlarını kontrol edebilmeleri, bu yönleriyle de topluma doğru örnek olmaları gerektiğini vurgulayan Adar, “Tüm bu değerler silsilesi içerisinde; hafta sonu sosyal medyadan duymak suretiyle haberdar olduğumuz, konunun muhataplarının kentimiz belediye başkanı İle bir meclis üyesi olduğu, neresinden bakarsanız bakın toplum vicdanını ileri boyutta rahatsız eden bu üzücü olay hem Aliağamıza hem de olayın muhataplarına hiç yakışmamıştır. Oysa yukarıda panaromik bir fotoğrafını ortaya koyduğumuz kentimizin yöneticilerinin hal ve davranışlarını kontrol edebilmeleri, bu yönleriyle de topluma doğru örnek olmaları gerekmektedir. Sonuç olarak; muhatapları, bu güzide kentimizi bir kez daha ülke gündemine mahcubiyet verici bir şekilde taşıdıkları için tüm Aliağa halkından özür dilemeliler. Bu ve benzeri birçok olayla bu güne kadar gündeme gelenlere yeni bir olayı yaşamaları halinde halk nezdinde artık tahammül edilemeyeceğini bilmelerini isteriz.” ifadelerini kullandı.

(ESİN ÇETİN)  
Son Eklenen Haberler