131019098
24 Nisan 2024, Çarşamba

Aslanoğlu, “Bu siyaset tarzı İzmir’e yakışmıyor”

3 Temmuz 2023, Pazartesi 06:20

     


CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, AK Parti İzmir İl Başkanı Bilal Saygılı’nın CHP’ye ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’e yönelik “İzmir’i çantada keklik görüyorlar” eleştirisine yanıt verdi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, AK Parti İzmir İl Başkanı Bilal Saygılı’nın CHP’ye ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’e yönelik eleştirilerine yanıt verdi. AK Parti il başkanı ve bazı milletvekillerinin İzmir seçmeni üzerinde yeni bir tartışma başlatmaya çalışmasının anlamsız ve İzmirli seçmenin aklına ve iradesine büyük bir saygısızlık olduğunu söyleyen Şenol Aslanoğlu, AK Partili mevkidaşına iki parti arasındaki oy farkı üzerinden cevap verdi. Aslanoğlu şunları ifade etti; “Yurtdışı hariç AKP 747 bin 543 oy aldı CHP ise 1 milyon 260 bin 862 oy aldı. Neredeyse AKP’nin oyu kadar, tam 513 bin 139 oy fark attık. Yani İzmirliler onlara tevessül ettiklerinin 2 katı partimize oy verdi. Yani partinizden çok da hazettemeyen milyonlarca İzmirlinin 1.260.862 si Cumhuriyet Halk Partisine oy verdi. Liderler yarışı ise daha vahim sonuçlandı Sayın Saygılı açısından. İki lider arasında ki oy farkı 1 milyon 20 bin. İsterlerse yazı ile yazalım. Bir milyon yirmi bin. Türkiye’de hiçbir ilde böyle bir oy farkı oluşmadı. İzmir ile İzmirliler ile gurur duyuyoruz. Sizinle bizim aramızda kocaman bir fark var ve İzmirli bunu net olarak görüyor.”

“Yalan siyasetiyle İzmir’de yol alamazsınız”

Şenol Aslanoğlu açıklamasında, “2019 Yerel seçimlerinde de, 2018 genel seçimlerinde de, 2014 -2009-2004 yerel seçimlerinde de büyük fark yediniz. Siz kurulduğunuzdan bu yana tablo aynı Sayın başkan. 20 yıl geriye gitse de, Sayın başkan bu farkın büyüklüğünün 20 senedir kapanmadığını görür. Öncelikle, İzmir’de vatandaşlarımızın tercihini anlamsızlaştırmak, İzmirlinin düşünmeden ve sorgulamadan oy verdiğini ima etmek İzmirli vatandaşlarımıza büyük saygısızlıktır. İzmirliler tercih yaparken sorgular, duruşa bakar, hizmete bakar, vizyona bakar. Kimsenin de kendisini keklik gibi görmesine müsaade etmez. Gören varsa da, bir seçim sonrasında cevabını sandıkta verir. Sayın mevkidaşım ve bazı AKP’liler anlaşılan İzmir’in duruşunu ve İzmirlinin sandıklarda verdiği cevabı hala kavrayamamış. Her seçimde devasa oy farkı yemiş olan bir partinin mensuplarının böylesine bir tartışmaya girmesi çok manasız. İzmirli seçmene anlamsız yakıştırmalar yapacaklarına, İzmir seçim sonuçlarını anlamaya çalışsalar kendileri için daha faydalı olur. Sayın Tunç Soyer’in ve belediyemizin yaptığı hizmetleri bakıp görmeyen, çözülmüş sorunları sanki devam ediyormuş gibi anlatmaya, yalan siyaseti üzerinden İzmir’de yol almaya çalışanlar bilsin ki, bu siyaset tarzı İzmir’e yakışmıyor. İzmirliler bu tarz siyasete bugüne kadar prim vermedi, bundan sonrada vermezler.” diye konuştu.

(SAMİYE ÖZTÜRK) 
Son Eklenen Haberler