21 Haziran 2024, Cuma

Adar, “Aydın Şengül gücümüze güç katacaktır”

3 Eylül 2022, Cumartesi 06:47

     


İYİ Parti Aliağa İlçe Başkanı Yavuz Adar, AK Parti İzmir eski Milletvekili ve AK Parti İzmir İl eski Başkanı Aydın Şengül’ün İYİ Parti’ye katılması iddiaları ile ilgili konuştu. Adar, “Böyle bir ismin partimize katılması gücümüze güç katacaktır” dedi.

İYİ Parti Aliağa İlçe Başkanı Yavuz Adar ve yönetimi, parti ilçe binasında basın mensuplarıyla kahvaltı organizasyonunda bir araya geldi. Düzenlenen kahvaltıya İYİ Parti Aliağa İlçe Başkanı Yavuz Adar, İYİ Partili Aliağa Belediye Meclis Üyesi Sedat Sarı, İYİ Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı Hande Gök, İYİ Parti İlçe Gençlik Kolları Başkanı Güray Kayar, parti ilçe yönetimi, partililer ve ilçede faaliyet gösteren basın mensupları katılım gösterdi.

Aliağa’nın sorunlarını dile getirdi

Kahvaltının ardından İYİ Parti Aliağa İlçe Başkanı Yavuz Adar basın açıklamasında bulundu. Başkan Adar ilk olarak gündemde olan ve yoğun miktarda asbest barındırdığı iddia edilen NAe Sao Paulo adlı geminin ülkeye girişinin durdurulmasıyla ilgili konuştu. Adar Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar’ı asbestli olduğu iddia edilen geminin Aliağa’da sökülmesine karşı birlikte çalışmaya davet etti. İkinci konu başlığı olarak Aliağa’daki konut sorununa dikkat çeken Başkan Adar, yapım aşamasında çalışmaların durdurulduğu TOKİ konutlarının durumu hakkında gerekenin yapılmasını ve çalışmaların bir an önce devam edip konutların Aliağa’ya kazandırılması gerektiğini vurguladı. Bu konuyla ilgili AK Partili bölge milletvekilleri Hamza Dağ ve Alpay Özalan’ı göreve davet etti. Başkan Adar’ın değindiği bir diğer konu ise 2022 -2023 Eğitim Öğretim yılının yaklaşmasıyla okullardaki son durum hakkında Aliağa İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdoğan Akyüz ile bir görüşme planladıkları oldu. Eğitim öğretim yılının açılmasıyla çevre il ve ilçelerden Aliağa’ya gelecek olan öğrenciler için de Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar’dan Belediye Misafirhanesini öğrencilere tahsis etmesi ricasında bulunan Başkan Adar, böylelikle öğrencilerin barınma mağduriyetlerinin ortadan kalkacağını dile getirdi.

“Aydın Şengül güçlü, dirayetli isimlerden bir tanesi”

Basın açıklamasına bu başlıklarla son veren Başkan Yavuz Adar daha sonra basın mensuplarının sorularını cevapladı. Basın mensupları tarafından Başkan Adar’a İzmir siyasetinin gündeminde olan AK Parti’den ihraç edilen AK Parti İzmir eski Milletvekili ve AK Parti İzmir İl eski Başkanı Aydın Şengül’ün İYİ Parti’ye katılması iddiaları soruldu. Başkan Adar, “Bu konuyla ilgili Grup Başkanvekilimiz ve İzmir Milletvekilimiz Müsavat Dervişoğlu ilçe başkanlarıyla görüşmesini gerçekleştirdi. Biz Aydın Şengül ismini kulis haberlerinden alıyorduk. Müsavat Bey’in açıklamasıyla netlik kazandı. Aydın Bey ile bu görüşmeleri yapan Grup Başkanvekilimiz ve İzmir Milletvekilimiz Müsavat Dervişoğlu. Böyle güçlü bir ismin partimize katılıyor olmasının bizde de mutluluk yarattığını şahsım adına o toplantıda Müsavat Bey’e de söyledim. İYİ Parti iktidara namzet bir parti. Dolayısıyla üye olma, siyaset yapma kriterini taşıyan herkesi partimize bekliyoruz. Aydın Şengül, AK Parti’de il başkanlığı yapmış kişiler içerisinde de en güçlü, dirayetli isimlerden bir tanesi. 2018 Genel Seçimlerinde il başkanıydı. 2019 yerel seçimlerinde de yine il başkanıydı. İl başkanlığı döneminde de çok etkili bir görev yapmıştır. Kendisi AK Parti’nin kuruluşunda teşkilat başkanlığı, il başkanlığı ve milletvekilliği de yapmıştır. Böyle bir ismin partimize katılması gücümüze güç katacaktır.” Dedi.

(ESİN ÇETİN)  
Son Eklenen Haberler