14 Haziran 2024, Cuma

Osmanağaoğlu: “Türkiye Yüzyılı’nın saati işlemeye başladı”

3 Kasım 2023, Cuma 06:10

     


MHP İzmir Milletvekili Tamer Osmanağaoğlu, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda 2024 Yılı Ticaret Bakanlığı Bütçesi görüşmelerinde konuştu. Osmanağaoğlu, hasretle ve heyecanla beklenen yüzyılın gelip çattığını, Türkiye Yüzyılı’nın saatinin işlemeye başladığını söyledi.

Ticaret Bakanlığı bütçesinin görüşmelerinde MHP Grubu adına konuşan MHP İzmir Milletvekili Tamer Osmanağaoğlu, görüşülen bütçenin Türk ve Türkiye Yüzyılı’nın bütçesi olduğunu vurguladı. Osmanağaoğlu, “Cumhuriyet’imizin 100. Yılında; Türk ve Türkiye Yüzyılının ilk bütçesinin görüşülüyor olması, Türkiye ekonomisini dünyanın 17. Büyük ekonomisi yapacak bir bütçenin bu çatı altında değerlendiriliyor olması, hiç şüphe yok ki hem mutluluk hem de onur vericidir.  Bu gurur; mensubiyet şuuruyla kendisini Türk hisseden, Türk milletine aidiyet hisseden, devletin bölünmez bütünlüğünü ve milletin birliğini her şeyden önce tutan herkesindir. Haysiyetimiz Türkiye Cumhuriyeti Devletinin; Türk ve Türkiye Yüzyılında, sadece Türk dünyasına ve İslam dünyasına değil tüm beşeriyete umut olduğu gerçeği inkâr edilemeyecektir. Gazze’de tarihin gördüğü en alçak soykırımlardan birisi yaşanırken, küçücük bedenleriyle molozların altında kalan, yaşam hakkı gasp edilen çocukların ruhu göğe yükselirken, annelerin feryatları arşı titretirken, babaların göz pınarları kururken, medeni dünya sessizliğe bürünmüş kör ve sağır rolü oynarken, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin, gönül coğrafyasında olan bitenden bağımsız hareket etmesi, tarihi ve insani sorumluluğunu yok sayması elbette düşünülemeyecektir.” Dedi.

“Sabırsızlıkla, hasretle ve heyecanla beklenen yüzyıl gelip çattı”

Hasretle ve heyecanla beklenen yüzyılın gelip çattığını, Türkiye Yüzyılı’nın saatinin işlemeye başladığını söyleyen MHP İzmir Milletvekili Tamer Osmanağaoğlu, “Sadece Gazze, Filistin değil! Kafkaslar huzur için Türkiye’nin daha güçlü olmasını temenni ederken, Doğu Türkistan Türkiye’den yükselecek sese kulak kabartmışken,  Balkanlar asırlık hasretin son bulması için Türkiye’ye yönünü dönmüşken, Afrika’da, Kuzey Afrika’da öz varlıkları gasp edilen milletler Türkiye’den uzanacak eli sıkmak için sabırsızlanırken, Kıbrıs Türklüğü, Kırım Türklüğü velhasıl Türk dünyası çelikten iradesiyle Türkiye’nin insanlığa hasım olanlara meydan okumasını desteklerken, Türkiye’nin sorumluluğunun sadece sınırlarından ibaret olmadığı gerçeği elbette inkâr edilemeyecektir. Bu coğrafyalarda yaşayan insanların her birinin, Türk milletinin irfan hazinesinde tartışmasız katkısı olduğunu hangi akıl inkâr edebilir? Kemâle ermenin son mertebesini; ahlaksızlıkları ve acımasızlıkları olarak gören küresel emperyalizmin baş aktörlerinin pençesinde can çekişen insanlığın Anadolu’yla bütünleşerek devleşmek için sabırsızlandığını hangi göz görmezden gelebilir? Hamdolsun sabırsızlıkla, hasretle ve heyecanla beklenen yüzyıl gelip çatmıştır. Türk asrının, Türkiye Yüzyılının saati işlemeye başlamıştır. Türk’ü çağıran zaman, koşar adım kendisine gelen Türk Milleti’ni bağrına basmıştır.” İfadelerini kullandı.

(HABER MERKEZİ)







 
Son Eklenen Haberler