131019098
21 Nisan 2024, Pazar

Güç: “Kadınların huzuru için çalışacağız”

4 Mart 2024, Pazartesi 06:13

     


CHP Aliağa Belediye Başkan Adayı Çağatay Güç, ilçede yaşayan kadınlara dair gerçekleştirecekleri çalışmaları paylaştı. Güç, Aliağa’da yaşayan tüm kadınların huzuru ve güvenliği için çalışacaklarını vurguladı.

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’ne sayılı günler kala Aliağa’da bulunan kadın dernekleri ile yan yana gelen Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Aliağa Belediye Başkan Adayı Çağatay Güç, ilçede yaşayan kadınlara dair gerçekleştirecekleri çalışmaları paylaştı. Aliağa Tek Yürek Kadın Dayanışma Derneği, Türk Anneler Derneği Aliağa Temsilciliğine üye kadınlarla buluşan Çağatay Güç, “Bir kenti yönetirken dikkate alınacak en önemli unsur o kentte yaşayan kadınların ekonomik, sosyal, psikolojik huzurunu sağlayabilmektir. Kadınların ihtiyaçlarına ‘benim sorumluluğum değil’ diyerek sırt çeviremeyiz. Aliağa’da yaşayan tüm kadınların huzuru ve güvenliği için çalışacağız” dedi.

“ÜRETEN KADINLARI HER ALANDA DESTEKLEYECEĞİZ”

Kadın istihdamının arttırılmasının yollarının başında kreş ve yaşlı bakım hizmetlerinin belediyelerce sağlanmasının geldiğini belirten CHP Aliağa Belediye Başkan Adayı Çağatay Güç, “Ev içerisindeki birçok yük kadınların üzerinde, kadınların hem sosyal yaşamda hem de iş yaşamında kendilerini var edebilmesi için yaşlı ve çocuklarının bakımı sorununun çözülmesi gerekiyor. Biz bunu çözmek adına ilk elden ulaşılabilir, güvenli ve ücretsiz belediye kreşlerini inşa edeceğiz. Yaşlılarımızın bakımlarını hem kuracağımız tesisler hem de yaşlı bakım birimi ile kesintisiz bir şekilde sürdüreceğiz. Ev içi bakım yüklerini hafiflettiğimiz Aliağalı kadınların, iş bulmalarını kolaylaştıracak, hayatın her alanında üreten kadınları biz de yerel yönetimler olarak her alanda desteklemeye devam edeceğiz” diye konuştu.

KADIN SIĞINMA EVİNİN AÇILMASI İÇİN İLETİŞİM SAĞLANACAK

Aliağa’da bulunan kadın dayanışma derneklerinde kadınların taleplerini de dinleyen CHP Aliağa Belediye Başkan Adayı Çağatay Güç, özellikle şiddete maruz kalan kadınlar için kadın sığınma evinin açılması yönünde mülki amirlerle iletişimi sağlayacaklarını, sığınma evi binasını inşa ettikten sonra kaymakamlığa devredeceklerini ifade etti.

(HABER MERKEZİ) 
Son Eklenen Haberler