20 Haziran 2024, Perşembe

DP İlçe Başkanlığı’na Gürcan Alkan seçildi

4 Ekim 2022, Salı 06:52

     


Demokrat Parti (DP) Aliağa İlçe Başkanlığı’nın 1. Olağan Kongresi yapıldı. Seçime tek aday olarak katılan Gülcan Alkan ilçe başkanı seçildi.

Demokrat Parti (DP) Aliağa İlçe Başkanlığı’nın Olağan Genel Kurulu hafta sonu yapıldı. Genel Kurulda Haziran ayında partinin ilçe başkanlığına atanan ve tek aday olarak seçime katılan Gürcan Alkan başkan seçildi. Aliağa Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen kongreye; Demokrat Parti İzmir İl Başkanı Serdar Faralyalı, Demokrat Parti İzmir İl Yönetimi, Demokrat Parti Aliağa İlçe Başkanı Gülcan Alkan, Saadet Partisi Aliağa İlçe Başkanı Mahmut Koç, İYİ Parti Aliağa İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, CHP Aliağa İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, Demokrat Parti ilçe başkanları ve partililer katıldı.

Gürcan Alkan, “İlçemizin sorunlarına vakıfım”

Divan Başkanlığını İl Başkan Yardımcısı Şeref Şencanbaz’ın yaptığı kongre, saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal’ın kongreye gönderdiği mektup divan başkanı tarafından okundu. Ardından faaliyet ve bütçe raporların okunması ve oylaması yapıldı. Oy çokluğu ile raporlar kabul edildi. Daha sonra kongrenin siyasi konuşmalar bölümüne geçildi. Bu bölümde ilk olarak Demokrat Parti Aliağa İlçe Başkanı Gürcan Alkan söz aldı. Alkan konuşmasında, “Beni tanıyorsunuz biliyorum ama yine de kendimi size tanıtmak isterim. Ben 1960 Manisa Akhisar doğumluyum. Yüksekokul mezunuyum. Evliyim, birisi evli 2 erkek çocuk babasıyım. Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü bünyesinde 30 yıl hizmetten sonra 2013 yılında emekli oldum. Siyasi Partiler Yasası’nın girişinde ‘Siyasi partiler, demokratik siyasi hayatın vazgeçilmez unsurlarıdır. Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı olarak çalışırlar’ denmektedir. Ben de bu düstur ile devlette edindiğim tecrübe, bilgi birikimim ve aldığım terbiye ile Aliağalı hemşehrilerimize hizmet etmek amacı ile Demokrat Parti’de siyaset yapmaya karar verdim. Aliağa’da ikamet etmekteyim ve ilçemizin sorunlarına vakıfım. Bu yılın Haziran ayında Demokrat Parti İlçe Başkanlığı’na atandım ve yönetimi oluşturup partimizin Aliağa teşkilatını kurduk. Bugün de 1.Olağan Kongremizi yapmaktayız. Siyaseten şahsi beklentim yok. Amacım Aliağamıza ve Aliağalı hemşehrilerimize hizmet etmektir. Aliağa’da biz kırk kişiyiz ve kırkımız da birbirimizi biliriz. Bu yüzden kimseyi kırmadan, kızdırmadan, küsmeden, küstürmeden, ötekileştirmeden, düzeyli siyaset için elimden gelen gayreti göstereceğim. Paydaşı Aliağa olan her kişi ve kurum ile beraber hareket etmeye şimdiden söz veriyorum” Dedi.

Serdar Faralyalı, “Ülkede işler iyi gitmiyor”

Ardından Demokrat Parti İzmir İl Başkanı Serdar Faralyalı konuşmasına başladı. Faralyalı, “Gürcan Bey ve değerli arkadaşları partimizi Aliağa’da yeniden kurmak için büyük bir özveride bulundular. Bizim de görevimiz onlara gerekli bütün desteği vermek. Bizim partimiz bir alt üst oluş yaşamış bir parti. Çok büyük seçim başarıları kazanmış, ülkeyi yönetmiş bir parti. 20 yıldır ülkeyi yöneten bir iktidar var. Bu Cumhuriyet tarihimizde bir ilk. Hepimiz içinde bulunduğumuz zorluklardan biliyoruz ki ülkede işler iyi gitmiyor. Çok güvendikleri para gücüyle ve medya gücüyle içinde bulunduğumuz kötü tabloyu bize güzel göstermeye çalışsalar da biz görüyoruz ki bu filmin son perdesindeyiz artık. Bir iktidar değişikliği gözüküyor. Bu yeni dönemde herkese başarılar diliyorum. Kongremiz hayırlı olsun.” İfadelerini kullandı. Konuşmaların ardından seçime gidildi. Tek liste ile yapılan seçimde Haziran ayında partinin ilçe başkanlığına atamayla gelen mevcut başkan Gülcan Alkan Demokrat Parti Aliağa İlçe Başkanı olurken, yeni yönetim ise şu isimlerden oluştu: Mehmet Akyıldız, Aysun Cabar, Şerafettin Sarı, Mehmet Ali Tunalı, Ergün Çapkan, Hakan Candan, Mahsum Ünay, Mevlüt Akbulut, Hasan Dalyan, Serbay Acet, Nurşah Denk, İbrahim Evren Gür, Servet Yoruldu, Turan Duman.

(ESİN ÇETİN)  
Son Eklenen Haberler