29 Mayıs 2024, Çarşamba

Torlak, iddialara açıklık getirdi

5 Aralık 2023, Salı 06:12

     


Demokrat Parti Aliağa İlçe Başkanı Şükrü Torlak, ilçe başkanlığı görev ve yetkisinin sadece kendisinde ve yönetimimde olduğunu, üçüncü şahısların “temsil yetkisinin kendilerinde olduğu” yönündeki iddialarının gerçeği yansıtmadığını açıkladı.

Demokrat Parti Aliağa İlçe Başkanı Şükrü Torlak, yaptığı yazılı açıklamayla partisinin yeni il yönetimini tebrik etti. Büyük kongre delegesi gösterilmesi nedeniyle de yeni yönetime teşekkür eden Torlak, “3 Aralık 2023 Pazar günü Demokrat Parti İzmir İl Başkanlığımızın 16. Olağan Kongresini büyük bir katılım ve coşku ile icra ettik. Kongrede delegelerin tamamının oyunu alarak Demokrat Parti İzmir İl Başkanı seçilen Sayın Ozan Demirbaş ve kıymetli yönetim kurulu üyelerine yürekten başarılar dilerim. Şahsımı büyük kongre delegesi gösterdikleri için ayrıca teşekkür ederim” diye konuştu.

“Görev ve yetki sadece tarafımda ve yönetimimde”

Son zamanlarda Aliağa basınını ve kamuoyunu gereksiz yere meşgul eden bir takım hadiseler olduğunu belirterek bu konuda da bilgilendirme yapan Demokrat Parti Aliağa İlçe Başkanı Şükrü Torlak, “Demokrat Parti Teşkilat Başkanlığının 23.05.255 sayı ve 26.09.2023 tarihli yazısı ile Aliağa İlçe Başkanı olarak görevlendirildim. Bu tarih itibariyle ilçe başkanlığı görev ve yetkisi sadece tarafımda ve yönetimimde olup, üçüncü şahısların ‘temsil yetkisinin kendilerinde olduğu’ yönündeki iddialar gerçeği yansıtmamaktadır.” Dedi.

“İlçe eski başkanı partiden ihraç edildi”

Demokrat Parti İlçe eski Başkanının, Genel İdare Kurulu’nun kararı ile görevinden alındığını, hakkında yapılan disiplin soruşturması uyarınca partiden kesin olarak ihraç edildiğini söyleyen Şükrü Torlak, “Konu yargıya intikal etmiş olup, eski ilçe başkanının tedbir talebi reddedilmiştir. Bu nedenle İlçe Başkanlığımızın resmi açıklamaları dışındaki beyanlara itibar edilmemesini, aksi yönde davrananlar hakkında ayrıca yasal yollara müracaat edecek olmakla birlikte partimizi siyasi olarak temsil yetkisinin yalnızca tarafımıza ait olduğu hususu tüm kamuoyuna saygı ile duyurulur.” İfadelerini kullandı.

(VOLKAN GÜNDÜZ) 
Son Eklenen Haberler