131019098
20 Nisan 2024, Cumartesi

Çağatay Güç: “Fuar ve sergi alanları inşa edeceğiz”

6 Mart 2024, Çarşamba 06:52

     


CHP Aliağa Belediye Başkan Adayı Çağatay Güç, İMEAK Deniz Ticaret Odası (DTO) Aliağa Şubesi ve Aliağa Ticaret Odası’na (ALTO) ziyaret gerçekleştirdi. Güç, “Sanayi kenti olmanın avantajlarını kullanacağımız, ticari, kültürel ve sanatsal potansiyelimizi açığa çıkaracak fuar ve sergi alanları inşa edeceğiz.” Dedi.

CHP Aliağa Belediye Başkan Adayı Çağatay Güç ziyaretlerine devam ediyor. Aliağa ticaretine yön veren STK’lardan İMEAK Deniz Ticaret Odası (DTO) Aliağa Şubesi ve Aliağa Ticaret Odası (ALTO) yönetimleriyle bir araya gelen Güç, “Aliağa bir sanayi kenti, bu kentin en önemli ihtiyaçlarından biri de sanayi ve ticari faaliyetlerimizi tanıtmak ve canlandırmak. Bu anlamda geliştirdiğimiz projelerimizle, geniş fuar alanları oluşturacak, Kuzey’deki en önemli sanayi merkezi olan ilçemizin marka değerini artıracağız” dedi.

Deniz ticaretine dair gelişmeler değerlendirilirdi

Çağatay Güç ve beraberindeki partililer önce İMEAK DTO Aliağa Şube Başkanı Adem Şimşek’le görüştü. Ziyarette deniz ticaretine ve yerel seçim süreçlerine dair gelişmeler değerlendirilirken, CHP Aliağa Belediye Başkan Adayı Çağatay Güç, geliştireceği çalışmalar hakkında bilgilendirmelerde bulundu. Adem Şimşek ise Güç’e seçim çalışmalarında başarılar dileyerek, 31 Mart yerel seçimlerinin Aliağa için hayırlı olmasını temenni etti.

“Her adımı buranın esnafı ve ticaret insanlarıyla atacağız”

Çağatay Güç ve beraberindeki heyet, İMEAK DTO Aliağa Şubesi’nin ardından Aliağa Ticaret Odası’nı (ALTO) ziyaret etti. ALTO Başkanı Ömer Ertürk ve oda yönetimi ile gerçekleştirilen toplantıda Aliağa ticaretinin gelişimi açısından yapacağı çalışmalardan ve projelerden bahseden Çağatay Güç, “Kentte attığımız her adımı buranın esnafı ve ticaret insanlarıyla birlikte atacağız. Amacımız Aliağa’nın her geçen gün artan kapasitesi ile bir sanayi kenti olduğunu ve bu gelişime yakışır faaliyetlerle tanıtılması için çalışmak” dedi.

“Aliağa’yı hem ulusal hem de uluslararası alanda duyuracağız”

İş dünyasının tüm paydaşları adına çalışacaklarını ifade eden CHP Aliağa Belediye Başkan Adayı Çağatay Güç, “Sanayi kenti olmanın avantajlarını kullanacağımız, ticari, kültürel ve sanatsal potansiyelimizi açığa çıkaracak fuar ve sergi alanlarını inşa edeceğiz. Bu sayede Aliağa’yı hem ulusal hem de uluslararası alanda duyuracağız” diye konuştu.  Ömer Ertürk, Aliağa ticaretinin gelişirken toplu konut, Aliağalı gençler için mesleki eğitim ve kurs merkezleri gibi ihtiyaçların da büyüdüğünü dile getirerek Çağatay Güç’e çalışmalarında başarılar diledi.

(HABER MERKEZİ)

 

 

  
Son Eklenen Haberler