24 Temmuz 2024, Çarşamba

Özobut seçim çalışmalarına başladı

6 Mart 2024, Çarşamba 06:49

     


Yıllardır Bakırçay Bölgesi’nde gazetecilik yapan Erol Özobut, Aliağa’da Cumhur İttifakı listesinden girdiği Belediye Meclis Üyesi Adaylığı için seçim çalışmalarını başlattı.

Cumhur İttifakı Aliağa Belediye Meclis Üyesi Adayı Erol Özobut, yayınladığı basın açıklamasıyla adaylık sebep ve hedeflerini paylaştı. Kamuoyu oluşturma konusunda medyanın gücüne değinen Özobut, Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar’ın listede bir de gazeteci bulunması isteğini mutlulukla kabul ettiğini belirterek “Aralarında sıra derdi olmayan ve hep birlikte takım olarak çalışan bir meclis üyesi aday listemiz var. Kendilerine ve Cumhur İttifakı’nı oluşturan yöneticilere teşekkür ediyorum. Ben ve ailem 15 yıldır Yeni Şakran’da ikamet ediyor, çok sevdiğimiz bu yere elimden geldiğince gelişme yolunda yardımcı olmaya çalışıyorum. Hiç kimseyi ayırt etmeden dost olduğumu, neşesini, derdini paylaştığımı, bir sıkıntısı varsa halledebilmek için koşturduğumu, Yeni Şakran'ı memleketim gibi kabul edip vasiyetimde buraya gömülmeyi aileme ve dostlarıma söylediğimi beni yakından tanıyanlar gayet iyi bilir. İşte bu Yeni Şakran aşkı beni artık daha geniş çevreye hizmet etme arzuma kavuşturması için daha fazla idarenin içine girmeye yönlendirdi. İnşallah hayırlı ve başarılı bir seçim dönemi geçirerek hedefime bir adım daha yaklaşacağımı umuyorum.” dedi.

“Yeni Şakran sevdalısı olarak…”

Şimdiye kadar bir gazeteci ve Yeni Şakran sevdalısı olarak bölgede yaşayanların dertleri ve beklentilerini her fırsatta dile getirip çözümü için uğraştığını ifade eden Özobut, “Beni gelecek için umutlandıran, Yeni Şakran hakkında sadece bugünün değil, gelecek günlerin de planlamasını yapmaya çalışan bir belediye başkanımız var. Hayallerini projeye çevirip uygulamada 10 yıldır başarılı oluyor ve seviliyor.  En büyük derdimiz olan kanalizasyon ve alt yapı sorunumuz için İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden ‘yetki verin biz yapalım’ istekleri var. Çünkü Yeni Şakran için planlanan bazı projeler için alt yapının bitmiş olması gerekiyor ve zaman boşuna geçiyor. 2024 Yerel Seçimleri’nde İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olan Hamza Dağ ile birlikte Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, Yeni Şakran programı gerçekleştirdi ve Hamza Dağ'dan Büyükşehir Başkanı olsa da olmasa da alt yapı için söz aldı. Yine aynı programda; Yeni Şakran’da satılacağına dair asılsız haberlerin çıktığı Gölet yanındaki arsa için de ‘Burasının devlet tarafından özelleştirilmesinin nedeni belediyenin kullanımına verebilme imkanını sağlamak içindi. Biz bu konuyu öncesinde Hamza Dağ Başkanımla konuştuk ve her şey bu yolda yürüyecek’ dedi. Orada yapılacak Aquaparkın da Yeni Şakran'a çok yakışacağını kendilerini izlemeye gelen Yeni Şakranlılara söyledi. Bu arada gençlerin isteği üzerine onlara da burada bir gençlik merkezi yapılacağı müjdesini verdi. Daha önce basına yansıyan bu projelerin yanı sıra doğalgazın İncirlik Mevkii’ne kadar devam ettirileceğini de duyurmuştu.” diye konuştu.

“Yeni Şakran’ın yükselişi şimdiden tüm halkımıza hayırlı olsun”

2024-2029 arasının Yeni Şakran için kalkınma dönemi olacağını ve ‘kuzeyin yıldızı’ Aliağa’nın en parlak noktası haline geleceğini vurgulayan Cumhur İttifakı Aliağa Belediye Meclis Üyesi Adayı Erol Özobut “Aliağa Belediye Başkanımız Sayın Serkan Acar’ın mevcut belediye meclis üyesi aday listesinde beş Yeni Şakranlı’ya yer vermesi bölgeyi ne kadar önemsediğinin en açık göstergesidir. Önümüzdeki günlerde, sayın başkanımızın Şakran ile ilgili açıklayacağı tüm projeler için ben ve diğer dört Yeni Şakranlı Belediye Meclis Üyesi Adayı arkadaşlarım canla başla çalışacağız. 1 Nisan’da başlayacak olan Yeni Şakran’ın yükselişi şimdiden tüm halkımıza hayırlı olsun.” dedi.

Erol Özobut kimdir?

12.11.1956 İzmir doğumlu Erol Özobut, Selanik göçmeni memur bir ailenin çocuğu. Eğitim hayatı, çocukluğu ve gençliği Anadolu’nun çeşitli il, ilçe ve beldelerinde geçti. Yeni Şakran’da ikamet eden ve Ege Üniversitesi Gazetecilik Radyo- Televizyon Yüksek Okulu 1982 mezunu olan Özobut evli ve biri kız 5 çocuk babası. Uzun yıllar ticaret ile uğraşan Erol Özobut, hali hazırda 13 yıldır imtiyaz sahibi olduğu Gazete Poyraz ile yayın hayatında yer alıyor. Şakir Süter Özel Ödülü ve çeşitli kurumlardan başarı plaketleri bulunan Cumhur İttifakı Aliağa Belediye Meclis Üyesi Adayı Erol Özobut, askerliğini yedek subay olarak Edirne- Keşan İlçesinde tamamladı.   

(HABER MERKEZİ) 
Son Eklenen Haberler