14 Haziran 2024, Cuma

Acar, projelerdeki son durumu anlattı

6 Aralık 2022, Salı 09:37

     


MHP Aliağa İlçe Başkanı Nuray Aydemir ve parti yöneticileri, ilçedeki basın mensupları ile bir araya geldi. Toplantıya katılan Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar da yapımı devam eden projeler hakkında bilgiler verdi.

MHP Aliağa İlçe Başkanı Nuray Aydemir ve partinin ilçe yönetimi, basın mensupları ile kahvaltılı toplantıda bir araya geldi. Toplantıda Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, MHP İlçe Kadın Kolları Başkanı Fatma Nur Yıldırım ve Ülkü Ocakları İlçe Başkanı Çağatay Ulu da hazır bulundu.

Nuray Aydemir, “Başkanımıza başarılı çalışmaları için teşekkür ederiz”

MHP Aliağa İlçe Başkanı Nuray Aydemir toplantıda yaptığı konuşmada, parti ilçe binalarının tadilatı nedeniyle uzunca bir süre basınla ile bir araya gelemediklerini belirterek, “Çok şükür teşkilat binamızın tadilatı bitti ve bizler de devam eden siyasi çalışmalarımıza ivme katarak yolumuza var gücümüz ile devam ediyoruz. Aliağamızı belediyecilik anlamında İzmirimizin parlayan yıldızı haline getirmesinin dışında sporda, sanayide, sanatta, kültürde, eğitimde ve sosyal yaşamda şehrimize yön belirleyerek kent kimliği kazandıran, marka şehir olması için gece gündüz çalışan değerli başkanımız Serkan Acar’ın yaptıkları var. Sayın Başkanımıza, ülkücü bir belediye başkanı nasıl oluru gösterdiği ve yapmış olduğu başarılı çalışmalar için çok teşekkür ederiz.” Dedi.

“Aydınlık günlere Cumhur İttifakı’nın güçlü kadroları ile ulaşacağız”

Genel başkanları Devlet Bahçeli’nin “Aday Belli, Karar Net, Hedef 2023 “ mitingleri ile Milliyetçi Hareketin duruşunu, amacını ve hedeflerini millete anlattığını, anlatmaya da devam ettiğini söyleyen Aydemir, “Yerel de ise teşkilatlarımız ve delegelerimiz ile yapmış olduğumuz irtibatlı toplantılarda elimizdeki verileri değerlendirip, ‘Komşum Nasılsın Sohbetleri’ gibi etkinliklerimiz ile kıymetli vatandaşlarımıza aktarıyoruz. Bilfiil vatandaşlarımız ile göz göze gelerek onların dertlerini dinlemek, paralelinde kendi aktarmak istediğimiz bilgileri aktarma yönünde siyasi bir çalışma üslubunu tercih etmekteyiz. Bu çalışma yönteminin ise bize geri dönüşü hızlı olmaktadır. Nitekim kısa bir zaman dilimi içerisinde 38 yeni üye kaydımız olmuştur. Vatandaşlarımız ile göz göze yapılan sohbetlerde karşımıza ekonomik sorunlar güncel olarak çıkmaktadır. Bizler ekonomik olarak geçirdiğimiz bu kara günlerden aydınlık günlere Cumhur İttifakı ve onun güçlü kadroları ile en kısa zaman diliminde ulaşacağımıza inanmaktayız.” diye konuştu.

“CHP Genel Başkanı, yine hayal kırıklığına uğrattı”

Konuşmasında, CHP’nin 3 Aralık’ta gerçekleştirdiği toplantıya da değinen MHP Aliağa İlçe Başkanı Nuray Aydemir, “Millet İttifakı’nın en büyük ortağı olan Cumhuriyet Halk Partisi’nin Genel Başkanı, 3 Aralık’ta ‘Milletimize müjde veriyorum, umut olacağım’ diye Türk Milleti’nin karşısına çıktı. Lakin onlara inanan ve değer veren sevenlerini yine hayal kırıklığına uğrattı. Bizim gözümüzde zaten Türk Milleti’ni kargaşa ve karanlıklara sürüklemek isteyen bu zihniyet bizi şaşırtmadı. Şaşırtmadılar, çünkü ‘Güçlendirilmiş parlamenter sisteme geçeceğiz’ deyip Türk Milleti’ne ucube dayatmaları sunmaktalar. Şaşırtmadılar, çünkü ‘Bir Cumhurbaşkanı seçeceğiz ama tokmağı 70 kişinin elinde olacak’ dediler. Şaşırtmadılar, çünkü danışmanlarını dostlarım dedikleri, Türk ve İslam düşmanı olan dış güçlerin önerdikleri kişilerden seçtiler. Şaşırtmadılar, çünkü kendi içlerinde adam kalmamış gibi dostlarının dayattığı kişiler ile ekonomiye, sanayiye yön vereceklerini iddia ediyorlar. Şaşırtmadılar, çünkü bu millete yeni bir Kemal Derviş vakası yaşatmak istiyorlar. Şaşırtmadılar, çünkü bu milleti yine İMF kapılarına muhtaç etmek istiyorlar. Şaşırtmadılar, çünkü ‘Temiz para buldum’ dedikleri sermayelerin emirlerine şimdiden uymaya başladılar.” İfadelerini kullandı.

“Adayımız belli, kararımız net”

Türk milliyetçileri ve Cumhur İttifakı’nın birer neferi olarak bu kargaşalara, bu ihanet planlarına asla müsaade etmeyeceklerini söyleyen Aydemir, “Bu ve benzeri kirli planları gece gündüz demeden çalışarak bozacağız. Yüreğinde vatan, millet sevgisi taşıyan ve içimizden ayrılıp başka yerlerde umut arayan vatandaşlarımıza sesleniyorum; gelin bu kirli oyunlara alet olmayın. Sizin yeriniz baba ocağınız olan Milliyetçi Hareket Partisi’dir. Kapılar sizlere asla kapalı değildir. Amacımız 2023’te Cumhur İttifakı’nı tekrardan iktidar yaparak Türk Milleti’nin engellenemez yükselişini devam ettirmektir. Amacımız, Türk Milleti’ni hak etmiş olduğu muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkarmaktır. Amacımız, Aliağamızı marka bir şehir haline getirmektir. Amacımız, çocuklarımıza huzur dolu, güçlü bir Türkiye bırakmaktır. Adayımız belli, kararımız net. Türkiye Cumhuriyeti’nin Cumhurbaşkanı tekrar Sayın Recep Tayyip Erdoğan olacaktır.” dedi.

Serkan Acar, “Hippoterapi Merkezi önemli bir tedavi ve eğitim merkezi olacak”

Karşılıklı sohbet havasında geçen toplantıda basın mensuplarının sorularını cevaplayan Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar ise yapımı devam eden projeler hakkında bilgiler verdi. Hippoterapi Merkezi’ndeki çalışmaları anlatan Başkan Acar, “ Dünyada ve Türkiye’de uygulanan bir tedavi yöntemi. Engelli vatandaşlarımız için bir tedavi merkezi görevi göreceği gibi, engelli olmayan vatandaşlarımızın da faydalanabileceği bir tesis olacak. Biz bu tesisi biraz daha kapsamlı hale getirmek istedik. Malum, ilçe merkezinde bir rehabilitasyon merkezimiz var. Burada bazı faaliyetler gerçekleştirilmesine rağmen bazı eksikliklerimiz de vardı. Özellikle duyuterapi ve ergoterapi yönünden ilaveler yapmak istiyorduk. Biz duyuterapi ve ergoterapiyi de bu bölgeye almaya karar verdik. Hepsi Hippoterapi Merkezi’nin içerisinde olacak. Rehabilitasyon merkezini de o bölgeye taşıyıp komple bir tesis haline getiriyoruz. Önemli bir tedavi ve eğitim merkezi olacağı kanaatindeyiz. Burayla ilgili inşaat çalışmalarını 1 Ocak itibariyle tamamlamayı hedefliyoruz. Ekip ve ekipman yönünden çalışmalar da 1-1,5 aylık süreçte tamamlanır diye tahmin ediyoruz. Burayla ilgili müracaatlarımızı Milli Eğitim Bakanlığı’na yaptık. Denetim ve tescil aşamaları devam ediyor. Tahmin ediyorum, şubat ayı ortaları gibi faal olarak çalışmaya başlar.” Diye konuştu.

“Doğa Park’ı 23 Nisan’da hizmete açmayı hedefliyoruz”

Önemsedikleri projelerden bir tanesinin de Doğa Park Projesi olduğunu dile getiren Belediye Başkanı Serkan Acar, “Bu projemizde de çalışmalarımız devam ediyor. Şu anda zemin ve altyapı çalışmaları sürüyor. Buranın da tamamlandığında bölgede bir cazibe merkezi olacağını düşünüyoruz. Bu projeyi de inşallah 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızda çocuklarımızla birlikte hizmete açmayı hedefliyoruz.” Dedi.

“9 Eylül Üniversitesi, Meslek Hastalıkları Hastanesi için yoğun şekilde çalışıyor”

Meslek Hastalıkları Hastanesi projesinde gelinen son nokta hakkında da bilgiler veren Acar, “Meslek Hastalıkları Hastanesi önemli bir proje. 9 Eylül Üniversitesi o konuda yoğun bir şekilde çalışıyor. Biz projenin kaba inşaatını gerçekleştirdik. 9 Eylül Üniversitesi, yaklaşık 4-5 aydır Sağlık Bakanlığı ile görüşmeler gerçekleştiriyor. Detay çalışmalarının bittiği söylendi. Yılsonuna kadar da ihalesini bitirmek arzusunda olduklarını dile getirdiler. Süreç bizden çıktı. Biz inşaatını tamamladık, o günden bu güne kadar da detay projeler üzerinde çalışılıyor.” İfadelerini kullandı.

(VOLKAN GÜNDÜZ)  
Son Eklenen Haberler