131019098
11 Aralık 2023, Pazartesi

İYİ Parti’de ilçe başkanı Tuğba Oktay Bor

6 Aralık 2022, Salı 09:35

     


İYİ Parti Aliağa İlçe Başkanlığı’nın 3. Olağan Kongresi hafta sonu gerçekleştirildi. Geçerli 314 oyun 201’ini alan Avukat Tuğba Oktay Bor, İYİ Parti Aliağa İlçe Başkanı seçildi.

2 adayın yarıştığı İYİ Parti Aliağa İlçe Kongresi hafta sonu Aliağa Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleştirildi. Kongreye; İYİ Parti Aliağa İlçe Başkanı Yavuz Adar, İYİ Parti Genel İdare Kurulu Üyesi Arzu Önşen, İYİ Parti Aliağa Belediye Meclis Üyesi Sedat Sarı, siyasi partiler ile sivil toplum kuruluşlarının başkanları ve temsilcileri ile partililer katıldı. Saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başlayan kongrenin açılış konuşmasını İYİ Parti Aliağa İlçe Kadın Kolları Başkanı Hande Gök gerçekleştirdi. Gök’ün konuşmasının ardından kongrenin divan başkanlığına oybirliği ile Arzu Önşen seçildi. Sonrasında İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve İYİ Parti Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu’nun mesajı okundu. Ardından faaliyet raporu, mali rapor ve tahmini bütçe sırasıyla okunarak oybirliği ile kabul edildi.

Yavuz Adar, “Vatandaşlarımızın derdini, sıkıntısını gündeme taşıdık”

İYİ Parti Aliağa İlçe Başkanı Yavuz Adar, kongrede yaptığı konuşmada, 4 yıllık ilçe başkanlığı görevinin sonuna geldiğini belirtti. Adar, “4 yıl içerisinde ilçemizin güzel insanları ile birlikte çok güzel çalışmalar ortaya koyduk. Öncelikle ailemize, mahallemize, ilçemize, ülkemize, milletimize ve devletimize layık bir birey, layık bir siyasetçi olmak için ve bu bilinçle hep birlikte hareket etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bu sorumlulukla siyasi çalışmalarımızı ve mücadelemizi gerçekleştirdik. Vatan ve millete hizmet noktasında utanç duyulacak hiç bir şey yapmadık, yapılmasına da müsaade etmedik. Yerimizde oturmadan, vatandaşlarımızın derdini, sıkıntısını, gerek yerel, gerek İzmir, gerek ülke genelinde gündeme taşıdık. İlçemiz büyüyen, gelişen ve her geçen gün hızlı bir şekilde değeri yükselen bir ilçe. İlçemizde eksikliğini hissettiğimiz konuları yerel basında, İzmir basınında ve ulusal basında dile getirdik. Etkin, olumlu siyaset anlayışımızla ve Millet İttifakı’yla ortak yürüttüğümüz bilinçli siyaset anlayışıyla bugün Aliağa çok güzel eserlere kavuştu.” Dedi. Milletvekilliği aday adayı olacağını bir kez daha dile getiren Yavuz Adar, “Milletvekili aday adaylığı noktasında bir çalışmanın içerisine gireceğim. İlçe yönetimi ile yapmış olduğumuz istişare, genel merkezimizin almış olduğu tavsiye ile milletvekilliği aday adaylığını düşünenler, ilçelerde kongrelerde, illerde aday olmasınlar, kararına uyarak milletvekili aday adaylığına başvurduk. İlçe başkanı olarak bu konuşmayı son kez yapıyorum.” İfadelerini kullandı.

Tuğba Oktay Bor, “Dertlerinizi dinlemek, çözüm üretmek için aday oldum”

Adar’ın konuşmasının ardından ilçe başkan adayı olarak ilk konuşmayı Avukat Tuğba Oktay Bor gerçekleştirdi. Konuşmasının başında kendini tanıtan Bor, “İYİ Parti yolculuğum başladığı günden bu yana durmadan, yılmadan çalıştım. Yönetim ve divan kurulunda 3 ayrı başkanlık görevini birlikte yürüttüm. Bugüne kadar ortaya koyduğum emek ve başarıları, genç ve dinamik yönetim ekibim ve sizlerle birlikte daha ileriye taşımak amacıyla da ilçe başkanlığına aday oldum. Sizlerin her birinizin derdini bildiğim için aday oldum. Dertlerinizi dinlemek, anlamak, çözüm üretmek için aday oldum. Genel başkanımız gibi köy köy, kahve kahve, sokak sokak gezmek; bir bardak çay içerken bir sokum ekmeği paylaşabilmek için çıktım bu yola. İktidar yolunda yürürken Genel Başkanımızın sesi olabilmek, temsilcisi olabilmek, medeniyet yolunun taşlarını döşeyebilmek için aday oldum.” Diye konuştu.

“Kirli siyaset yapmayacağız”

Göreve gelmeleri halinde, içeride ve dışarıda liyakat ve şeffaflık esaslı çalışacaklarına söz veren Bor, “Çalınmadık kapı, alınmadık gönül bırakmayacağımıza söz veriyoruz. Planlı, programlı, devamlılık esaslı çalışacağız, söz veriyoruz. Bizler aileyiz, bu bağı her geçen gün güçlendirecek ve büyüteceğiz söz veriyoruz. Bunları yaparken kirli siyaset yapmayacağız, buna da söz veriyoruz. Çamur at izi kalsın demeyeceğiz. Karalama politikası gütmeyeceğiz, bölücü, kırıcı ayrıştırıcı olmayacağız. Aile içinde olan aile içinde kalacak, kol kırılıp yen içinde kalacak. Bizi desteklemediği için kimsenin karakterine hakaret etmeyeceğiz. Kimsenin yaşı, cinsiyeti üzerinden siyaset yapmayacağız. Fısıltı gazetesi kurmayacağız, kimsenin ama hiç kimsenin doğmamış çocuğunu siyasete alet etmeyeceğiz. Kimsenin yoluna kapılmayacak, kimsenin yoluna da taş koymayacağız. Dik duracağız, dimdik duracağız. İradenize ve sizlerin oyuna sahip çıkacağız. Allah kısmet eder de beni ve yönetimimi sizlere hizmete layık görürseniz koltuğa ve makama sahip çıkacağız, feriştahı gelse bırakmayacağız. Kırmayacağız, ayrıştırmayacağız, dağıtmayacağız. Söz veriyoruz.” İfadelerini kullandı.

Şükrü Torlak, “Partimiz kurulmadan önce bölgemizi taradık, ziyaretlerde bulunduk”

Tuğba Oktay Bor’un ardından ilçe başkan adayı Şükrü Torlak konuşmasını gerçekleştirdi. İYİ Parti’nin, 25 Ekim 2017’de, Genel Başkanları Meral Akşener tarafından, iyiler ve cesurlar hareketi olarak resmen kuruluşunu ilan ettiğini hatırlatan Torlak, “Yine çok iyi biliyorsunuz ki bir parti olgunlaşmadan, gerekli hazırlıklar yapılmadan bir günde kurulmaz. Partimiz resmen kurulmadan çok önce biz bir görev adamı olarak, 2016’da liderlerimizle bölgemizi taradık, ziyaretlerde bulunduk. Ankara’dan başlayıp İzmir’imizin tüm ilçelerini dolaştık. Bugün de Diyarbakır’dan Denizli’ye, Manisa’dan İstanbul’a liderlerimizle birlikte dolaşmaya devam ediyoruz. Çünkü görev bilinci bunu gerektiriyor” diye konuştu.

“Türk Milleti’ne hizmet etme sevdamızdan asla vazgeçmeyeceğiz”

2017’de partilerinin Karşıyaka ilçe kurucu üyeliği ve başkan yardımcılığı görevlerini üstlendiğini, İzmir İl Disiplin Kurulu Başkan Yardımcılığı ve 2020’den bu yana da Aliağa ilçe sekreteri olarak hizmet vermenin gururunu yaşadığını dile getiren Torlak, “Tertemiz, nefes alabileceğimiz bir Aliağa için, yağmayı talanı durduran bir Aliağa için, yemyeşil, parklarıyla, ailemizle, keyifle dolaşabileceğimiz bir Aliağa için mücadele etmeye ve çalışmaya ekibimizle birlikte hazırız. Partimizin üye sayısını arttırmalıyız. Birinci parti olmalıyız. Yerel seçimlerde de belediye başkanlığını kazanmalıyız. Biliyorum çok çalışmalıyız. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün takipçisi olan Sayın Meral Akşener ile Türk Milleti’ne hizmet etme sevdamızdan asla vazgeçmeyeceğiz. Bu nedenle, bir çift mavi gözün muhteşem ışığıyla aydınlattığı Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ilkeleri doğrultusunda, cesur, yürekli, demir topuklu liderimiz Meral Akşener’in yolunda ‘Kahrolsun istibdat, yaşasın hürriyet’ diye haykırarak, yürüyebilmek için yanımızda olun, bizimle olun.” Dedi.

Tuğba Oktay Bor başkan seçildi

Konuşmaların ardından gerçekleştirilen seçimlerde kullanılan 315 oydan 314’ü geçerli sayıldı. Geçerli 314 oyun 201’ini alan Avukat Tuğba Oktay Bor İYİ Parti Aliağa İlçe Başkanı seçilirken, Şükrü Torlak ise 113 oy aldı.

(VOLKAN GÜNDÜZ)  
Son Eklenen Haberler