17 Aralık 2018, Pazartesi

ÖZCAN DURMAZ: “ABDURRAHİM AYDEMİR ÖZÜR DİLESİN”

8 Mart 2018, Perşembe 06:55

     


CHP İlçe Başkanı Özcan Durmaz, CHP’lilerin, Aliağa Belediyesi’nin yaptığı modern ışıklandırmaların sökülmesi için Büyükşehir Belediyesi’ne şikâyette bulundukları yönündeki iddiaları cevapladı. Durmaz, MHP İlçe Başkanı Abdurrahim Aydemir’e hitaben, “Bilgisi, belgesi, iddiasını ispatlayacak dokümanı varsa ortaya koysun, yoksa çıksın özür dilesin.” dedi.

MHP Aliağa İlçe Başkanı Abdurrahim Aydemir, geçtiğimiz günlerde yaptığı bir açıklamada, CHP’lilerin, Aliağa Belediyesi’nin İnönü Caddesi’nde yaptığı modern ışıklandırmaların sökülmesi için Büyükşehir Belediyesi’ne şikâyette bulunduklarını söylemişti. İddialara cevap everen CHP Aliağa İlçe Başkanı Özcan Durmaz, yapılan hiçbir hizmetle ilgili şikayette bulunmadıklarını söyledi. Durmaz, Aydemir’i bu iddiasını ispatlamaya davet etti.

“SİYASET DÜZGÜN, DOĞRU BİLGİ ÜZERİNDEN YAPILIR”

Yapılan açıklamayı Abdurrahim Aydemir’e hiç yakıştıramadığını söyleyen Durmaz, “Son derece çirkin bir iddia. CHP’nin Aliağa’ya yapılan hizmetleri şikayet etmek, engellemek gibi bir tutumu şimdiye kadar olmamıştır. Bundan böyle de olmaz. İddia sahibi iddiasını ispatlamakla mükelleftir. İspatlamıyorsa iftira ediyor olur. Ben Sayın Aydemir’e hiç yakıştıramadım. Bir takım dedikoduları kendi etraflarında üretip sonra da bu dedikoduların üzerinden bizi suçlamaları ayıptır, yakışıksızdır. CHP yönetimi yapılan hiçbir hizmetle ilgili şikayette bulunmadığı gibi, söz konusu Abdurrahim Aydemir’in bahsetmiş olduğu aydınlatmalar ile ilgili de bir şikayet sahibi değildir. Bu tür açıklamaları önemli ve değerli bulmuyorum. Sadece tarihe bir not düşmek, böyle bir suçlamanın doğru olmadığını kayıt altına almak için söylüyorum. Siyaset düzgün, doğru bilgi üzerinden yapılır. Bu konuyla ilgili bir bilgisi ve belgesi varsa, iddiasını ispatlayacak bir dokümanı varsa ortaya koysun, yoksa çıksın özür dilesin.” dedi.

“BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ALİAĞA’YA HİZMETLERİNİ SÜRDÜRÜYOR”

Abdurrahim Aydemir’in, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Aliağa’da gerçekleştirdiği hizmetlerle ilgili iddialarına da cevap veren Durmaz, “İzmir Büyükşehir Belediyesi Aliağa’da yapacağı hizmetlerini sistematik ve düzgün bir şekilde yapmaktadır. Eksik kalan işler ve hizmetlerle ilgili Abdurrahim Aydemir’in söylediği gibi, kamuoyu önünde, basın önünde bir açıklama yapmayız. Gidip Büyükşehir Belediyesi’ne söyleriz. Büyükşehir Belediyesi de eksik kalan hizmetleri yapar, yerine getirir. Büyükşehir Belediyesi Aliağa’ya hizmetlerini sürdürüyor, sürdürecektir. Kendi alanında hiçbir eksik kalmadan gereğini yapacaktır. Abdurrahim Aydemir, Büyükşehir Belediyesi’nin eksikleri hakkında konuşacağına Aliağa Belediyesi’nin eksik bıraktığı hizmetleri tamamlaması için Aliağa Belediyesi ile koordinasyon içerisinde çalışmalıdır.” diye konuştu.

“YAPILAN VE YAPILMAYAN İŞLERİ RADYODA KONUŞALIM”

MHP İlçe Başkanı Abdurrahim Aydemir’e bir de çağrıda bulunan Özcan Durmaz, “Hodri meydan, Aliağa radyoları burada. Büyükşehir ve Aliağa Belediyelerinin son 4 yılda Aliağa’ya yaptığı yatırımları, yapılan ve yapılmayan işleri Abdurrahim başkanla radyoda uzun uzun konuşalım. Bütün Aliağa da öğrensin. Biz hazırız. Kendisinin de olumlu cevabını bekliyorum.” ifadelerini kullandı.

(VOLKAN GÜNDÜZ)  
Son Eklenen Haberler