21 Haziran 2024, Cuma

AK kadınlardan depremzedelere mutfak seti desteği

8 Mart 2023, Çarşamba 06:27

     


AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanlığı tarafından, 6 Şubat'ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenenler için başlatılan "Sıcak Sofralar Tekrar Kurulsun Mutfak Seti Kampanyası"na, AK Parti İzmir İl Kadın Kolları üyeleri de destek verdi.

AK Parti İzmir İl Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanlığı tarafından başlatılan ve 70 ilin de katılımıyla desteklenen "Sıcak Sofralar Tekrar Kurulsun Mutfak Seti" kampanyası kapsamında İzmir'den deprem bölgesine yardım tırı gönderildi. Açıklamada görüşlerine yer verilen AK Parti İzmir İl Kadın Kolları Başkanı Dilek Yıldız Büyükdağ, teşkilat olarak ilk günden bu yana depremin etkili olduğu illere yardım etmek için seferber olduklarını belirtti.

“Mutfak setlerini Gaziantep Nurdağı'na gönderiyoruz”

İl Başkanlığının koordinasyonunda, deprem bölgesine gönderilen tırlarla depremzedelerin acil ihtiyaç malzemelerine ulaşmaları konusunda destek olduklarını aktaran Büyükdağ, şunları söyledi: "Kadın Kolları olarak yaptığımız ziyaretlerde toplamda 7 bin 831 kişiye ulaştık. 22 Şubat’ta Genel Merkez Kadın Kolları Başkanlığımız tarafından başlatılan ve 70 ilimizin de katılımıyla desteklenen 'Sıcak Sofralar Tekrar Kurulsun Mutfak Seti' kampanyası için toplandık. Kampanya kapsamında AK Parti İzmir Kadın Kolları Teşkilatı olarak tüm il ve ilçe teşkilat mensuplarımızın da destekleriyle 1100 koli hazırladık. Hazırladığımız mutfak setlerini Gaziantep Nurdağı'na gönderiyoruz. İnşallah 8 Mart'ta AK Parti İzmir Kadın Kolları Teşkilatı olarak bölgeye giderek mutfak setlerimizi Nurdağı’nda dağıtacak ve depremzedelerimizi ziyaret edeceğiz."

(AA)  
Son Eklenen Haberler