131019098
21 Nisan 2024, Pazar

Pehlivan’dan ‘Miami sahilleri’ vaadi

8 Mart 2024, Cuma 06:02

     


Menemen Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Menemen Belediye Başkan Adayı Aydın Pehlivan projelerini tanıttı. Pehlivan'ın en dikkat çeken vaadi Menemenlileri sahille buluşturacak projesi oldu.

Cumhur İttifakı Menemen Belediye Başkan Adayı Aydın Pehlivan, Menemen için projelerini tanıttı. Menemen Tepe Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen toplantıda Aydın Pehlivan, Menemen Belediyesi Başkan Vekilliği görevi süresince ilçeye yapılan yatırımları da anlattı. Görevde olduğu 3 yıl boyunca kent estetiğinden eser belediyeciliğine kadar Menemen’in çehresini değiştirmek için yoğun çaba harcadıklarını belirten Pehlivan, “Neler yaptığımızı Menemen biliyor ve inanıyorum ki neler yapabileceğimizi de heyecanla bekliyor” dedi.

Sahneye iskemle ile çıktı

Proje tanıtımı yapacağı sahneye iskemle ile çıkan ve bunun nedenini anlatan Aydın Pehlivan, “Göreve geldiğimizde Menemen Belediyesi, icralar, hacizler ve borçların kıskacında kıpırdayacak durumu olmayan bir belediyeydi. Personelimize 4,5 aylık biriken maaş borcumuz vardı. 14 yıldır ödenmemiş ikramiye alacakları vardı. 22 yıldır ödenmeyen vergi ve SGK borçları duruyordu. Esnafa olan borcun ödenemeyişi, esnafı dahi iflas noktasına getirmişti. Toplam borcu 1,2 milyar TL olan belediyemiz, bir çizme dahi alamayacak durumdaydı. Hatta başkanlık odasının makam koltuğu dahi haczedilmişti. Karşımızdaki kıraathaneden gidip bu iskemleyi aldım. Diyeceksiniz ki belediyede başka koltuk yok muydu? Elbette vardı ama nasıl bir Menemen devraldığımızı bir gün dahi unutmamak için, Menemen’de koltuğun rahatına ve rehavetine aldanmamak için o günden beri bu gördüğünüz iskemle, benim başkanlık koltuğumdur. Bu arada mutlaka merak edenler olacaktır, diğer koltuğu da geri aldık, depomuzda duruyor” dedi.

“Miami sahilleri Menemen’de olacak dersem abartmış olmam”

Pehlivan'ın en dikkat çeken vaadi Menemenlileri sahille buluşturacak projesi oldu. Menemen’de 27 kilometre sahil şeridi olduğunu ve bu potansiyelin kullanılmadığını söyleyen Aydın Pehlivan, “Bu dönemde Maltepe Süzbeyli bölgemizde İnşallah hemşehrilerimiz denizle ve plajla buluşacak. Menemen’den ayrılma ihtiyacı hissetmeden tatil yapabilme imkanına sahip olacak. Bunun için öncelikle bataklık ve balçık alanı kurutacağız. Ayrıca bunu yaptığımızda ilçemizde uzun yılların sorunu olan sivrisinek sorununu da büyük ölçüde çözmüş olacağız. Bu da bölgeye gelen göçmen kuş sayısının artmasını sağlayacak. Ardından bölgedeki balıkçı barınağını daha modern daha işlevsel hale getireceğiz. 27 kilometre sahilimizi de bisiklet yolları, basketbol sahaları, tenis kortları, spor alanları, yürüyüş alanlarıyla bir cazibe bölgesi haline getiriyoruz. Sahilimizde bir de marinanın yer almasıyla birlikte bu bölgeye ticari hareketlilik getiriyoruz. Alana koyacağımız kuş gözlem kuleleriyle dünya çapında doğa fotoğrafçılarının ilgisi Menemen’de olacak ve foto safari düzenleyeceğiz. Projemizle çevreyi ve doğayı koruduğumuz gibi, turizmi de başlatacağız. Burası çok önemli; Miami sahilleri Menemen’de olacak dersem abartmış olmam. Bilinmesini isterim ki bu alan Menemen Belediyesi’ne yılda 700 milyon lira ila 1 milyar lira arası müthiş bir kaynak yaratacak.” Diye konuştu.

“Menemen en hayranlıkla bakılan ilçe haline gelecek”

İzmir’in yıllarca unutulmuş, dışarıda tutulmuş ilçesi Menemen için vaktin parlama vakti olduğunu sözlerine ekleyen Pehlivan, “Kaybedecek bir dakikamız bile yok. Projeler üstüne çalışırken, İzmir’in geleceğinin Menemen’de olduğu bilinciyle hareket ettik. En büyük teminatım 3 yılda yaptığımız eserlerdir. Siyasi dille vurgulayacak olursak, bugüne kadar yaptıklarımız, yapacaklarımızın teminatıdır. Yaptıklarımız bizim fragmanımızdı. Şimdi artık 31 Mart’tan sonra şehirciliğin altın portakalını, Oscar’ını alacağımız esas filmimiz başlayacak. Yeni dönemde her açıdan daha donanımlı bir Menemen ve Menemenliler olacak. Beni tanıyanlarınız bilir ki sözüm kırmızı çizgimdir. Buradan açık ve net Aydın Pehlivan sözü veriyorum. Yeni projelerimizle Menemen’i 3 yılda İzmir’in, 5 yılda Türkiye’nin en güzel, en görsel, en yaşanabilir, en tercih edilen, en hayranlıkla bakılan ilçesi haline getireceğiz.” İfadelerini kullandı.

(HABER MERKEZİ)

 

 

  
Son Eklenen Haberler