131019098
20 Nisan 2024, Cumartesi

Tugay: “İzmir aşağılanmayı hak etmiyor”

8 Mart 2024, Cuma 06:03

     


CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cemil Tugay, İzmir'in Birleşmiş Milletler'in Yaşanabilir Şehirler Listesi’nde 58'inci sırada yer aldığını anımsatarak, “İzmir bu aşağılanmayı hak etmiyor. Yapacağımız hizmetlerle kenti daha güzel yerlere getireceğiz” dedi.

CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cemil Tugay, Karabağlar’da görev yapan mahalle muhtarları ile bir araya geldi. Toplantıda Tugay’a CHP İzmir Milletvekili Yüksel Taşkın, CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, CHP Karabağlar Belediye Başkan Adayı Helil Kınay, CHP Karabağlar İlçe Başkanı Bülent Sözüpek de eşlik etti. Tugay, Karabağlar Uğur Mumcu Parkı'ndaki buluşmada ilçenin sorunlarını bildiklerini, göreve geldiklerinde bunlara çözüm üretmek için çalışacaklarını söyledi. 5 yıllık süreci sağlıklı ve planlı şekilde geçireceklerini anlatan Başkan Tugay, “Bundan sonraki süreçte muhtarlarımızla doğrudan iletişim halinde olacağız. Bu şekilde kentimizi daha başarılı bir şekilde yöneteceğiz. Amacımız hizmetin en iyisini yapmak. İzmir'in kendi doğal yapısını bozmadan hizmet üreteceğiz. Kentimizi sorunlardan arındırarak, yaşanabilir bir kent haline getirmek istiyoruz” dedi.

İzmir küçümsenecek bir yer değil”

İzmir'in Birleşmiş Milletler'in (BM) Yaşanabilir Şehirler sıralamasında 58'inci sırada yer aldığını anımsatan Başkan Tugay, şunları söyledi: “Dünyada bir çok şehir var. İzmir'in bulunduğu yer fena değil. İzmir'i kötüleyenler var ya özellikle onların duymasını istiyorum. İzmir bu aşağılanmayı hak etmiyor. İzmir küçümsenecek bir yer değil. Ama biz yapacağımız hizmetlerle kenti daha güzel yerlere getireceğiz.”

Herkes eşit hizmeti hak ediyor”

CHP'nin yerel seçimlerde adaylarını değiştirdiğini anımsatarak, değişimin nedenlerini anlatan Tugay, “Mevcut belediye başkanlarımız başarısız değil. Değişimin nedenini böyle düşünmemek gerekiyor. Ancak taze kan olması herkes için olumlu. Biz İzmir'de Aziz başkanımız, Muhittin başkanımız gibi önemli isimlerin mirasını devralıyoruz. İzmir kimsenin aşağılamasını hak edecek bir düzeyde değil. Çok güzel bir şehirde yaşıyoruz. Bunu sağlamada CHP'li belediyelerin büyük katkısı var. Türkiye'de insanları bölerek, ayrıştırarak yönetenler var. Ama CHP, kimsenin dinine, mezhebine siyasi görüşüne bakmadan hizmet ediyor. Oysa herkes vergi veriyor ve herkes eşit hizmeti hak ediyor” dedi. İzmir'in en fazla arıtma tesisi olan, en fazla raylı sistemi bulunan şehirlerden olduğunu kaydeden Başkan Tugay, “Bunları kim yaptı. CHP'li siyasetçiler bu şehre değer kattı. Aynı bilinçle hareket edeceğiz. Sorunları erken fark edip çözüm üretmek istiyoruz. Disiplinli bir bütçe, nitelikli bir kadro ile 5 yılda İzmir'e çok iyi hizmet edeceğiz” diye konuştu.

Çok iyi çalışacağız”

CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu ise CHP'nin adayları için destek isteyerek, “Bu dönem çok daha iyi çalışacağız” dedi. CHP Karabağlar Belediye Başkan Adayı Helil Kınay da ilçeyi birlikte yöneteceklerini belirterek, “İlk bir ay içinde mahalle komisyonlarımızı kuracağız. 58 mahallemizin tamamına ulaşacağız. Bundan sonra da bu görüşmelere düzenli olarak devam edeceğiz” dedi.

(HABER MERKEZİ) 
Son Eklenen Haberler