13 Temmuz 2024, Cumartesi

Çankırı’dan Kılıçdaroğlu'na sert eleştiri

8 Mayıs 2023, Pazartesi 06:19

     


AK Parti İzmir Milletvekili ve Milletvekili adayı Ceyda Bölünmez Çankırı, Aliağa’da ziyaretlerde bulundu. Çankırı, CHP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Adayı Kılıçdaroğlu’nu eleştirerek, “Sizi PKK destekliyor. Sizin kardeşlik diye sunduğunuz olsa olsa kardeşkelektir, yani kardeşliğe kelek yaptınız.” Dedi.

AK Parti İzmir Milletvekili ve Milletvekili adayı Ceyda Bölünmez Çankırı Aliağa, Menemen ve Çiğli'de temaslarda bulundu. Partisinin Aliağa İlçe Kadın Kolları ile bir araya gelen Çankırı burada yaptığı konuşmada seçim günü sandıklara sahip çıkılması gerektiğini vurguladı. AK Parti İzmir Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı, Millet İttifakı adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Muğla'daki mitinginde, 'Ülkeye kardeşlik ve barış getireceğiz' söylemini eleştirdi.

"Sizin kardeşlik diye sunduğunuz olsa olsa kardeşkelektir "

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin yerel yönetimlerde sınıfta kaldığını AK Partili belediyelerde imkansızlık diye bir anlayışın olmadığını söyleyen Çankırı, "Türkiye'nin içinde bulunduğu seçim sürecini dünya yakından izliyor. Geçtiğimiz seçimlerde olduğu gibi su seçimlerde de hemen her gün yabancı gazete ve dergiler Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan aleyhinde manşetler atıyor. Ülkemizde de misyonerlik yapanlar var. Ülkemizin bekasının aleyhine çalışanlar var. Biz bu aleyhte çalışanları biliyoruz. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a çıkıp her gün parmaklarını sallayanlar var. Aslında o parmak sallayanlar gıpta edenlerdir. Bakın Kılıçdaroğlu'na, Muğla'daki mitinginde ne diyor, ‘ülkeye barış kardeşlik getireceğiz' diyor. Yahu sizi PKK destekliyor. Sizin kardeşlik diye sunduğunuz olsa olsa kardeşkelektir, yani kardeşliğe kelek yaptınız. Atatürk'ün partisinin ne hale düştüğünü İzmirliler artık görmelidir. Atatürk yaşasaydı bunları burnunuzdan fitil fitil getirirdi." dedi.

Aliağa'ya lojistik köy projesi

Ardından Aliağa Kasalı Kamyoncular Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi'ni ziyaret eden Çankırı, 400 araçlı kooperatif şoförlerinin daha fazla istihdam, ulaşım kolaylığı ve çevre kirliliğinin önüne geçilmesi amacıyla TIR Park, Lojistik Köy ihtiyacının talebini, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ile yaptığı konferans görüşmesiyle iletti ve proje sözü aldı.

“Hiçbir zaman annelerimize sırtımızı çevirmedik”

AK Parti İzmir Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı, Aliağa Sosyete Pazarı’nı ziyaretinin ardından programı kapsamında Türk Anneler Birliği Derneği üyesi anneler ile bir araya geldi. Burada açıklamada bulunan Çankırı, "Biz yıllardır kan üzerinden örgütlenen PKK'ya karşı mücadele ediyoruz. Ama artık terör örgütünün iç yüzünü bilenleri, kaçırılan ve zorla örgüte kazandırılmak istenen onca kişiyi eve dönüş yasasıyla anneleriyle buluşturduk. Biz hükümet olarak hiçbir zaman annelerimize sırtımı çevirmedik. Aksine onların daha fazla hayatın içinde yer alması için gerek kanunlarla gerek ise pozitif ayrımcılıklarla hep yanında olduk. Bir annenin gözyaşını dindirmek, evladına sarılmanın nedeni olmak siyaset üstü bir önceliktir" dedi.

(SAMİYE ÖZTÜRK)  
Son Eklenen Haberler