28 Mayıs 2024, Salı

İYİ Parti’de istifa rüzgârı!

8 Mayıs 2024, Çarşamba 08:36

     


İYİ Parti'de, olağanüstü kurultay sonrası başlayan istifa rüzgârı devam ediyor. İYİ Parti Aliağa İlçe Başkanı Tuğba Oktay Bor ile birlikte partinin bazı ilçe yöneticileri ve üyeleri art arda istifalarını açıkladı.

Müsavat Dervişoğlu’nun genel başkan seçildiği İYİ Parti’de istifalar sürüyor. Partinin Aliağa ilçe başkanı Tuğba Oktay Bor, yaptığı yazılı açıklama ile görevinden ve parti üyeliğinden istifa ettiğini duyurdu. Bor ile birlikte partinin ilçe yöneticileri ve üyelerinden bazıları da art arda istifa etti. Tuğba Oktay Bor, istifası ile ilgili açıklamasında, “Ülkemizin içinde bulunduğu duruma karşı uzunca bir zamandır İYİ Parti bünyesinde farklı görevlerde ve son 1,5 yıldır da ilçe başkanı olarak mücadele veriyorum. Bu mücadelemizde zorlu iki seçimi geride bıraktık. Genel Merkezimizin almış olduğu karar doğrultusunda 2024 yerel seçimlerine hür ve müstakil olarak katılım sağladık. Ancak 31 Mart gecesi hedeflediğimiz başarıya ulaşamadık.” Dedi.

“Kol kırılır yen içinde kalır”

Yaşanan olağanüstü kongre süreci neticesinde doğal olarak partilerinin tüm kadroları ile yeniden yapılanma sürecine girdiğini ifade eden Bor, “Söyleyecek belki çok şey var ancak kol kırılır yen içinde kalır diyerek, bu noktada 2022 yılından bu yana büyük bir gurur ve özveri ile devam ettirdiğim ilçe başkanlığı görevimden ve ailem olarak gördüğüm İYİ Parti üyeliğimden istifa ediyorum.  Bana güvenerek benimle yol yürüyen, beni hiçbir şartta yalnız bırakmayan, yeri geldiğinde benden daha büyük zorlukları göğüsleyen, aile olan sevgili yönetim kurulu arkadaşlarıma ve ilçe teşkilatıma, Bu süreç içerisinde tanışma fırsatı elde ettiğim ve çok şey öğrendiğim her biri birbirinden kıymetli olan İYİ Parti ailesinin her ferdine, ilçemizde sakin ve huzurlu siyaset yapmamıza olanak ve katkı tanıyan bütün siyasilere, basın mensuplarına ve kolluk güçlerine, son olarak her zaman bana destek olan ve süreçteki tüm zorlukları benimle birlikte göğüsleyen sevgili aileme, biricik eşime, teşekkür ediyor, helalliklerini istiyorum. Eğer ki benim de bir hakkım var ise, önce memleket ve dava diyerek menfaatini ve şahsını düşünmeden yol yürüyen arkadaşlarıma hakkım helali hoş olsun.” Dedi.

“Gönül ferahlığıyla veda ediyorum”

Görevi boyunca; gücü yettiğince, yanlışa yanlış demekten kaçınmayarak, aldığı her kararın öncelikle milletin ve partilerinin menfaatine olmasına önem vererek, “Makamın büyüdükçe sen küçül” düsturundan şaşmadan kimseyi kırmamaya, tek bir ah almamaya büyük özen göstererek, üzerine düşen her vazifeyi şahsına ve partisine yakışır bir şekilde yerine getirmeye çalıştığını vurgulayan Bor, “Gece gündüz, yağmur çamur, hastalık sağlık demeden, sokak sokak, ev ev çalışmanın verdiği rahatlıkla; görevi devralırken söz verdiğimiz üzere siyasetinin kirine bulaşmadan süreci tamamlamanın gönül ferahlığıyla sizlere veda ediyorum.  Mücadelenin hiçbir zaman bir sıfata ya da koltuğa ihtiyacı olmamıştır. Bundan sonra da bugüne kadar olduğu gibi inandığım değerler uğruna sahip olduğum ahlaki değerlerden vazgeçmeden, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde, Cumhuriyet değerlerine bağlı Türk evladı olarak mücadeleye devam edeceğim.” İfadelerini kullandı.

(VOLKAN GÜNDÜZ) 
Son Eklenen Haberler