19 Haziran 2024, Çarşamba

9 Eylül kutlamasına Kılıçdaroğlu da katılacak

8 Eylül 2022, Perşembe 06:25

     


Kentin kurtuluşunu ve Milli Mücadele’nin kesin zaferini müjdeleyen 9 Eylül 1922’nin İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 100. yıl kutlamaları için geri sayım başladı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer tarihi kutlamalara CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da katılacağını duyurarak İzmirlileri bu muhteşem günde buluşmaya çağırdı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi sadece kentin değil aynı zamanda ülkenin de kurtuluşu anlamına gelen 9 Eylül 1922’nin 100’üncü yılını tarihi bir şölenle kutlamaya hazırlanıyor. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer zafer coşkusunu, demokrasi umudunu ve barış sevdasını tüm Türkiye’ye yayacak programa Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kemal Kılıçdaroğlu’nun da katılacağını duyurdu. Başkan Tunç Soyer, 100 yıl önce yaşanan heyecanı bugüne taşımanın gururu içinde olduklarını ifade ederek, “Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun da geçmişten geleceğe taşıyacağımız, çocuklarımıza aktaracağımız bu heyecana eşlik edecek olması bizi ayrıca onurlandırıyor. İstiyoruz ki tüm İzmirliler demokrasinin, barışın ve zaferin iki yüzüncü yılını birlikte selamlayalım. İstiyoruz ki heyecanımız tüm Türkiye’ye taşsın. İstiyoruz ki ikinci yüzyılı aydınlık bir gelecekle taçlandıralım” dedi.

Fener Alayı’na katılacak, gösterileri ve konseri izleyecek

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu 9 Eylül günü öğleden sonra geleceği kentte saat 20.00’de İzmir Limanı’ndan başlayıp Gündoğdu Meydanı’nda tamamlanacak Fener Alayı’na katılacak. 20.45’ten itibaren de Gündoğdu Meydanı’ndaki İşgalden Kurtuluşa İzmir konulu teatral gösteriyi ve sonrasında Cumhuriyet Meydanı’nın Kordonboyu tarafındaki Tarkan konserini izleyecek.

(SERKAN SELİNGİL)  
Son Eklenen Haberler