131019098
28 Kasım 2021, Pazar

TAŞINMAZ SATIŞI VE SERMAYE ARTIRIMINA CHP’DEN RET

8 Kasım 2021, Pazartesi 06:59

     


Aliağa Belediyesi Kasım ayı Olağan Meclis Toplantısı’nın ikinci birleşimi, Belediye Başkanı Serkan Acar yönetiminde gerçekleştirildi. Gündemdeki, taşınmaz satışı ve belediye şirketlerinin sermaye artırımına CHP’li Belediye Meclis Üyeleri ret oyu verdi.

Aliağa Belediyesi Kasım ayı Olağan Meclis Toplantısı’nın ikinci birleşimi yapıldı. Belediye Meclis Salonu’ndaki toplantıda ilk birleşimde İmar ve Plan Bütçe Komisyonu ile Çevre, Sağlık ve Esnaf Komisyonuna havale edilen 5 madde meclis üyelerinin görüşüne sunuldu. Tüm maddeler tek tek oylandı.

Taşınmaz satışı ve sermaye artırımları görüşüldü

Toplantının komisyonlardan gelen raporlar bölümünde, Yukarışakran Mahallesi, 240 ada 18 parsel sayılı, mülkiyeti belediyeye ait taşınmazın satılması talebinin oyçokluğu ile kabul edildiğine ilişkin İmar ve Plan Bütçe Komisyonu raporu görüşüldü. İlgili madde CHP’li üyelerin ret oyuna karşılık oy çokluğuyla kabul edildi. Toplantıda dikkat çeken bir diğer madde ise Aliağa Belediyesi Jeotermal A.Ş.'nin, mevcut ve yeni yapılması planlanan yatırımlar için 20 Milyon TL olan sermayesinin 30 Milyon TL arttırılarak 50 Milyon TL'ye çıkarılması, gerekli iş ve işlemleri gerçekleştirmek üzere Belediye Başkanı Serkan Acar'ın yetkili kılınması hususunun oyçokluğu ile kabul edildiğine ilişkin Plan ve Bütçe Komisyonu raporu oldu. İlgili madde için CHP’li Belediye Meclis Üyeleri ret oyu kullandı. Madde oy çokluğuyla kabul edildi. Ayrıca Aliağa Belediyesi Petrol A.Ş.'nin, 26 milyon 828 bin 704 TL olan sermayesinin 23 Milyon 171 bin 296 TL arttırılarak 50 Milyon TL'ye çıkarılması, gerekli iş ve işlemleri gerçekleştirmek üzere Belediye Başkanı Serkan Acar'ın yetkili kılınması hususunun oyçokluğu ile kabul edildiğine ilişkin Plan ve Bütçe Komisyonu raporu görüşüldü. CHP’li Belediye Meclis Üyeleri maddeye ret oyu kullandı. Bu madde de oy çokluğuyla kabul edildi.

‘Yarı Açık Sistem Damızlık Kıvırcık Koyunculuk Tesisi’ yapımı kabul edildi

Hayvancılığın desteklenmesi amacıyla İzmir İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile ortak hizmet projesi gerçekleştirilmesi, gerçekleştirilecek ortak hizmet projesi kapsamında ‘Yarı Açık Sistem Damızlık Kıvırcık Koyunculuk Tesisi’nin yapılması, bu hususlarda protokol imzalamak, gerekli işlemleri yürütmek amacıyla Belediye Başkanı Serkan Acar’ın yetkilendirilmesi hususunun oy birliği ile kabul edildiğine ilişkin Plan ve Bütçe Komisyonu raporu, komisyondan geldiği şekliyle oy birliği ile kabul edildi.

Musa Özcan, Ecevit’i andı

Toplantının dilek ve temenniler bölümünde CHP’li Belediye Meclis Üyesi Musa Özcan, Bülent Ecevit’in ölüm yıl dönümü nedeniyle açıklamada bulundu. Özcan, Ecevit’i saygı, sevgi ve minnetle andıklarını belirtti. Aliağa Belediyesi Kasım ayı Olağan Meclisi ikinci birleşimi, toplantıya katılmayan meclis üyesi Sedat Sarı’nın mazeretinin oylanması ve bir sonraki oturumun 7 Aralık 2021 Salı günü saat 18.00’de yapılmasına karar verilmesiyle son buldu.

(ESİN ÇETİN)  
Son Eklenen Haberler