22 Haziran 2024, Cumartesi

Dağ: “Gençler için meslek kursları açacağız”

9 Şubat 2024, Cuma 07:41

     


Cumhur İttifakı’nın İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamza Dağ, başkan olduğunda meslek kursları açacağını belirterek, “Gençlerin yanlış yollardan uzaklaşmasını sağlayacağız.” dedi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamza Dağ, Bornova 3. Sanayi Sitesi'nde gerçekleşen geleneksel Kuru Fasulye Etkinliği'ne katıldı. Dağ, işçilerle bir araya gelerek, onların taleplerini dinledi. Kazanının başına geçerek kuru fasulye servisinde bulundu. Usta ve çırakların sorunlarını dinleyerek çözüm yolları konusunda fikir alışverişinde bulunan Dağ, İzmir'in her kesiminden vatandaşların sesine kulak vereceklerini ve şehri daha yaşanabilir bir hale getireceklerini kaydetti.

“Gördüğümüz en büyük eksiklik mesleksizlik”

Hamza Dağ, başkan olduğunda meslek kursları açacağını belirterek, “Bu şehrin evlatlarına sevdalıyız. Onun için şehir için yapacağımız hiçbir şey ve harcayacağımız zaman bize kesinlikle ve kesinlikle yük değildir. Meslek çok ve çok önemli. Şu anda her yerde gördüğümüz en büyük eksiklik mesleksizlik. Milli Eğitim Bakanlığımız son dönemde bu alandaki açığı kapatmak için ciddi bir çalışma içinde. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı olduğumda biz nasıl destek verebiliriz diye düşündüğümüzde biz meslek kursları açacağız. Bunu teşvik edeceğiz. Bunun takipçisi olacağız. Gençlerin yanlış yollardan uzaklaşmasını sağlayacağız " dedi.

(HABER MERKEZİ)

 

 

 

 

  
Son Eklenen Haberler